Malatya Teleferik Projesi İçin Sivas’ın Görüşü Alınacak

Malatya Teleferik Projesi İçin Sivas’ın Görüşü Alınacak :Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nın 2. oturumu gerçekleştirildi. Toplantıda Malatya’da yapılması planlanan Teleferik Projesi de görüşülürken, teleferiğin koruma altında olan eserlerin yanından geçecek olması üzerine Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nden konuyla ilgili görüş alınmasına karar verildi.

Toplantıda, Malatya’da yapılması planlanan teleferik projesi ile ilgili bir imar konusu görüşüldü. Söz konusu maddede, teleferiğin tarihi eserler üzerinden-yanından geçeceği belirtildiği için projenin Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğüne gönderileceği söylendi. Buna göre konuyla ilgili Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nden görüş alınacağı belirtilirken, madde kabul edildi.

malatya-teleferik-projesi-icin-sivasin-gorusu-alinacak

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 3,784