Palandöken Uludağ’a fark attı

Palandöken Uludağ’a fark attı :Havaların ısınması, sıcaklık değerlerinin artış kaydetmesine rağmen Palandöken’de kar kalınlığı 163 santimetre eşiğinde bulunuyor. Bir buçuk metre karın bulunduğu Konaklı ile birlikte Türkiye’de kar kalınlığının en yüksek olduğu kış turizm merkezlerinden olan Palandöken, Bolu Kartalkaya ile ciddi bir rekabet yaşıyor.

KAR KALINLIĞI VERİLERİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Kar kalınlığı özel kurum verilerine göre, Erzurum Palandöken Kayak Merkezi 163 santimetreyle Kar kalınlığının 185 santimetre olduğu Kartalkaya’nın ardından ikinci sırada yer alıyor. Magazin basının kar kalınlığı bakımından manipülatif haberlerle öne çıkarmaya çalıştığı Uludağ ise 82 santimetrelik kar kalınlığı ile 15 merkez arasında 10’uncu sırada yer alıyor.

KAYAK MERKEZLERİ

Kış Kayak Turizmi merkezleri olan Kartalkaya Kayak Merkezi 185, Palandöken Kayak Merkezi 163, Sarıkamış Kayak Merkezi 160, Erzurum Konaklı Kayak Merkezi 148, Bitlis Nemrut Kayak Merkezi 127, Ilgaz Kayak Merkezi 115, Erciyes Kayak Merkezi 113, Hazarbaba Kayak Merkezi 110, Erzincan Ergan K.M. 102, Uludağ Kayak Merkezi 82, Davraz Kayak Merkezi 75, Yıldıztepe Kayak Merkezi 70, Kartepe Kayak Merkezi 51, Yıldızdağı Kayak Merkezi 50, Gerede Arkut Kayak Merkezi 30 santimete kar kalınlığına sahip.

palandoken-uludaga-fark-atti

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 2,569