Palandöken’de 2 Kayakçı Çığ Altında Kaldı

Palandöken’de 2 Kayakçı Çığ Altında Kaldı :Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde yasak bölgede kayan 2 kayakçı çığ altında kaldı. AFAD ve Jandarma tarafından sağ olarak kurtarılan kayakçılar, hastaneye kaldırıldı.

Palandöken’de 2 Kayakçı Çığ Altında Kaldı

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde yasak bölgede kayan iki kayakçı çığ altında kaldı. Yaralı olarak kurtarılan kayakçılar hastaneye kaldırıldı. Olay yerine sevk edilen çok sayıda AFAD, jandarma ve itfaiye ekibi bölgede incelemede bulundu.

YASAK BÖLGEDE KAYDILAR

Alınan bilgiye göre, Palandöken Kayak Merkezinde bugün saat 17.00 sıralarında arkadaşları ile birlikte çığ tehlikesi olan yasak bölgeye giren ve kayarken kar kütlesini hareketlendirerek çığ düşmesine neden olan iki kayakçı, AFAD ve Jandarma tarafından sağ olarak kurtarıldı.

HASTANEYE KALDIRILDILAR

Yaralı olarak kurtarılan kayakçılar ambulanslarla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

JANDARMA BÖLGEDE İNCELEMEDE BULUNDU

Olay yerine sevk edilen çok sayıda AFAD, jandarma ve itfaiye ekibi bölgede incelemede bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

palandokende-2-kayakci-cig-altinda-kaldi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

37 / 3,531