Sarıkamış`ta kayak ve atlı kızak keyfi

Sarıkamış`ta kayak ve atlı kızak keyfi :Kars`ın Sarıkamış İlçesi`nde sarıçam ağaçları ile kaplı ve kristal karı ile ünlü Cıbıltepe Kayak Merkezi, sömestr tatili öncesi cıvıl cıvıl oldu.

`Doğu`daki İsviçre` olarak nitelendirilen Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi`ne gelenler, atlı kızaklarla ormanlık alanda düzenlenen turlara katılıyor. Kartpostallık manzara eşliğinde gün boyu kayak yapanlar, otellerde sunulan yöreye has lezzet olarak ün salan kaz etiyle enerji depoluyor.

Cıbıltepe Kayak Merkezi`nde 20 TL karşılığında turistleri gezdirden atlı kızaklılar, hafta içi de ilçe merkezinde eşya taşımacılığı yapıyor. Kayak merkezine gelen turistleri atlı kızağı ile gezdiren 13 yaşındaki Kerim Gökçan, “Hafta sonları dağa gelerek ağabeyime yardım ediyorum. İki yıldır atlı kızak kullanıyorum. Cıbıltepe Kayak Merkezi`ni avucumun içi gibi bilirim. Kayak turizmi sayesinde ekmeğimizi kardan çıkarıyoruz. İşlerimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da iyi” diye konuştu.

sarikamista-kayak-ve-atli-kizak-keyfi

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,551