Bursa Kentiçi teleferik ihalesi iptal edilebilir

Recep Altepe’nin istifasının ardından göreve hızlı başlayan Alinur Aktaş ve ekibinin en çok ilgilendiği proje Gökdere Metro İstasyonu ile Teferrüç arasında yaklaşık 1 yılda tamamlanması hedeflenen teleferik hattı. Proje için Bursa Teleferik AŞ ile Altepe döneminde protokol imzalanmıştı.

2 bin 130 metrelik güzergahta hatta 10 kişilik 56 kabinin çalışması planlanıyor. Bir sefer süresi ise yaklaşık 7,5 dakika sürecek. Hat tamamlandığında Teferrüç-Kadıyayla-Sarılan ve Oteller bölgesi arasındaki teleferik hattıyla entegre olacak.

Projenin yer teslimi de ağustos ayında yapıldı. 30 Eylül 2019’da ise tamamlanacak projenin 64 milyon 500 bin liraya mal olması planlanıyor.

Aktaş’ın projeyi inceletme amacı ihalenin iptaliyle ilgili hukukçular konuyu inceliyor. Acil eylem planı açıklandığında teleferik projesinin iptal kararı çıkarsa şaşırmayın.

Haberin tam metnini okumak için tıklayın

Kaynak : www.bursahakimiyet.com.tr

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

13 / 1,650