Çambaşı Kayak Merkezine 5 Yıldızlı Otel

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORBEL A.Ş. ve Ordu Sanayici ve İş Adamları Derneği (ORDUSİAD) 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası’nda kurulması planlanan 5 yıldızlı otel projesi için çalışma başlattı. Proje, Çambaşı Kayak Merkezinin hemen yanında, 40 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edilecek.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelinde sürdürdüğü altyapı ve üstyapı çalışmalarının yanı sıra turizmin gelişmesi için yapılan yatırımlara büyük destek vermeye devam ediyor. 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası’nda Türkiye’nin denize en yakın kayak tesislerinden birini hizmete sunan Büyükşehir Belediyesi, bölgedeki konaklama ihtiyacını gidermek amacıyla Ordu Sanayici ve İş Adamları Derneği ile birlikte kayak merkezinin hemen yanında 5 yıldızlı otel kurulması için çalışma başlattı.

BAŞKAN YILMAZ, “ORDU HER GÜN BÜYÜYOR VE GELİŞİYOR”

Başkan Enver Yılmaz, Çambaşı Yaylası’nda yatırım talebinde bulunan Ordu Sanayici ve İş Adamları Derneği (ORDUSİAD) Başkanı Kadir Engin ve Ordu Otelcilik ve Turizm A.Ş. üyeleriyle bir araya geldi. Yapılan sunumun ardından, projeye destek vereceklerini belirten Başkan Yılmaz, “Öncelikle ORDUSİAD üyelerimize turizm için çok önemli olan bu projedeki emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ordu ilimiz her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Tabi bu dönüşüme de bizlerin her anlamda ayak uydurması gerekiyor. İşte bu noktada girişimcilerimizin ilimize yapacakları yatırımlar çok önemli” dedi.

ÇAMBAŞI’NA 80 ODA VE 110 YATAK KAPASİTELİ OTEL

Çambaşı Yaylası’nda Türkiye’nin denize en yakın kayak merkezlerinden birini hizmete sunduklarını dile getiren Başkan Enver Yılmaz, “Çambaşı Kayak Merkezimiz, günlük 2 bin ile 2 bin 500 kişiye hizmet verebilecek kapasiteye sahip. Bölgemizde konaklama ve yatak kapasitesini artırmamız gerekiyor. ORDUSİAD’ın uzun süredir Çambaşı’nda hizmete sunmayı planladığı bir otel projesi vardı. Gerçekleştirdiğimiz görüşmeler neticesinde, Büyükşehir Belediyemiz iştiraki ORBEL A.Ş. projeye yüzde 30 oranında ortak oldu. 80 oda ve 110 yatak kapasiteli oteli bölge turizmine kazandıracağız. İlimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

ENGİN, “BAŞKAN YILMAZ’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Ordu Sanayici ve İş Adamları Derneği (ORDUSİAD) Başkanı Kadir Engin ise Başkan Enver Yılmaz’a teşekkür ederek, “ORDUSİAD üyeleri olarak, Çambaşı’na bir otel kazandırma projemiz vardı. Tüm yasal süreçleri tamamladık. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz, projemize destek vererek ORBEL A.Ş.nin yüzde 30 oranında ortak olmasını sağladı. Bu önemli destekleri için kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah bu güzel projeyi Çambaşı Yaylası’na kazandırarak bölge turizmine katkı sağlayacağız” dedi.

Öte yandan Cumartesi günü yapılacak Çambaşı Kayak Merkezi açılışı sırasında, ORBEL A.Ş. ve Ordu Yatırım A.Ş. arasında otel projesi için protokol imzalanacağı bildirildi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,632