Teleferik Kabinleri Beşikdüzü’ne Geldi

Teleferik Kabinleri Beşikdüzü’ne Geldi :Karadeniz’in en uzun mesafeli teleferik projesi bu yılın ekim ayında Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde hizmete girecek. Fransa’nın Lyon şehrinde üretimi yapılan teleferik kabinleri dün Beşikdüzü’ne geldi

Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu’nun gözetiminde 55 kişi kapasiteli 2 adet kabin belediye şantiyesine indirildi.

Ordu ve Samsun’daki teleferik projelerinden daha uzun olacak olan proje ile ilgili bilgiler veren Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, yaklaşık 1 saatte 250-300 kişiyi deniz seviyesinden 530 rakımlı Beşikdağı’na taşımayı planladıklarını söyledi. Yaklaşık 90 milyon TL’ye mâl olması beklenen teleferik projesi için her biri 3 bin 600 metre uzunluğunda 40 ton taşıyıcı ve çekme halatı kullanılacağı kaydedildi.

Geçtiğimiz ay Fransa’ya giderek Başkan Bıçakçıoğlu tarafından bizzat incelenen kabinler ise Fransa’nın Lyon şehrinden yola çıkarken dün Beşikdüzü ilçesine ulaştı. Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu’nun gözetiminde 55 kişi kapasiteli 2 adet kabin belediye şantiyesine indirildi.

Kaynak : www.gunebakis.com.tr

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 1,530