Teleferikle Babadağ Uçuşa Geçecek

Teleferikle Babadağ Uçuşa Geçecek :Fethiye’de 2018 yılı sonunda tamamlanacak olan Babadağ Teleferik Projesi’yle her yıl 500 bin tatilcinin 1965 rakımlı Babadağ’ın zirvesine çıkması bekleniyor. Avrupa’nın bir numaralı yamaç paraşütü merkezi olarak gösterilen zirveden, Muğla’nın Fethiye, Seydikemer, Dalaman ve Ortaca ile Antalya’nın Kaş ilçeleri kuş bakışı izlenirken, Yunanistan’ın Rodos Adası da görülebiliyor. Babadağ Teleferik Projesi ihalesi Nisan’da yapılmış ihaleyi Kırtur Limited Şirketi kazanmıştı. 30 milyon dolarlık projenin 2018 sonunda tamamlanması hedeflendi.

6-7 DAKİKADA ZİRVEYE

Babadağ’ın güney batı yamacına kurulacak teleferiğin başlangıç istasyonu Yasdam Caddesi üzerine, bitiş istasyonu ise Babadağ zirvesindeki 1700 metre pisti bitişiğine inşa edilecek. Ziyaretçiler 6-7 dakikada piste ulaşacak. Projenin hayata geçmesiyle geçen yıl rekor olarak kayıtlara geçen 121 bin uçuşun 200 binin üzerine çıkması öngörülüyor. FTSO ve FGB şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, her yıl yarım milyon tatilcinin teleferikle Babadağ’ı ziyaret etmesini beklediklerini kaydetti.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

15 / 1,588