Alanya’da Teleferiğe Gece Yasağı

Antalya Valiliği, Alanya’daki teleferiğin akşam saat 19.00’dan sonra hizmet vermesini engelledi.

Yaklaşık 1 yıl önce açılan Alanya Damlataş bölgesinden hareket ederek Ehmedek’e çıkış yapan Alanya Teleferik, kaleye çıkışta yarattığı alternatif ulaşım kadar, manzara eşliğinde tırmanışı ile de kısa sürede ilgi gördü. Gece ve gündüz hizmet veren Alanya Teleferik’in gece hizmeti Antalya Valiliği’nin kararı ile engellendi.

Teleferik saat 19.00’dan sonra hizmet vermiyor. Teleferiğin gece hizmetini engelleyen karar Alanya Belediyesi’nin Müze Müdürlüğü’ne “Alanya Kalesinde gece güvenliğini sağlayamıyoruz” şeklindeki yazısı ile ortaya çıktı. Müze Müdürlüğü’nün önlem alınması İL Kültür Müdürlüğü’ne yazıyı iletmesinin ardından Antalya Valiliği’nin onayı ile teleferikle gece Alanya Kalesi’ne çıkış yasaklandı. Yasak kararı hafta başından itibaren uygulanıyor. Saat 19.00’dan sonra teleferik hizmet vermiyor.

Kaynak : www.haberalanya.com.tr

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

14 / 1,557