Teleferik ve Soğucak Yaylası

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Cengiz Çiçek, belediye tarafından yapımına başlanacak olan teleferik projesinin genişletilmesi gerektiğini belirterek, bu projeye Soğucak Yaylası’nın da dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

Soğucak Yaylası’nın ilçenin en güzel bölgelerinden biri olduğunu ifade eden Çiçek, “Kırkpınar Mahmudiye arası teleferik projesi çok iyi bir proje. Fakat bu daha da genişletilebilir. Teleferik hattı Soğucak yaylasına hatta oradan da Kartepe’ye uzatılabilir. Bu proje yap-işlet-devret modeliyle, birden fazla firmayla anlaşma yapılarak sağlanabilir. Bu projenin, golf turizmine, hayvanat bahçesine, piknik alanlarına ve konaklama tesislerinin oluşumunda en büyük etken olacağını düşünüyorum” dedi.

Bölgede betonlaşma olmadan bungalow şeklinde konaklama alanları da yapılabileceğini ifade eden Çiçek, “Ekolojik dengeyi bozmadan, betonlaşmadan, bungalow şeklinde konaklama tesisleri yapılabilir. Bungalowların yerlerinin tespit edilerek, kesinlikle Sapancalı hemşehrilerimiz tarafından yapılması ve işletilmesi en mantıklı karar olur. Sapanca turizminin gelişimine çok büyük katkı sağlar. Sapanca halkının gelir kaynaklarını arttırır; esnafın, vatandaşların, otellerin ve restoranların daha iyi kazanç elde etmesini sağlar” diye konuştu.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 2,223