Vali Şıldak Salda Gölü ve Kayak Merkezinde

Burdur Valisi Hasan Şıldak, Cumartesi günü Yeşilova’da bir dizi incelemelerde bulundu.

İncelemelerine Salda Gölü ve çevresiyle başlayan Vali Şıldak , daha sonra Salda Kayak Merkezine gitti. İl Özel İdaresi tarafından yapımına devam edilen Sıcak Asfalt Çalışmalarını yerinde denetleyen Vali Hasan Şıldak, ilçeden ayrılmadan Yeşilova Doğanbaba Köyü’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Vali Hasan Şıldak’ın İlimizin en önemli turizm değerlerinin başında gelen ve gün geçtikçe ilginin daha da arttığı beyaz kumsallarıyla Tükiye’nin Maldivleri olarak anılan, Türkiye’nin en derin, en temiz, dünyanın en berrak göllerinden biri olan Salda Gölü ve çevresinde incelemelerde bulunduğu açıklandı;

Muhteşem Turkuazın tonlarıyla, yeşille içi içe görsel şölen sunan Salda Gölü ve çevresini ilgili kurumlarla birlikte yerinde gören Vali Şıldak, yürütülen ve planlanan çalışmalarla ilgili bilgi alarak yerinde değerlendirmelerde bulundu.

İncelemelerine Salda Kayak Merkezi ile devam eden Vali Şıldak, Kış Turizmi açısından bölgede yavaş yavaş adından söz ettirmeye başlayan Yeşilova İlçesi Eşeler Yaylası Tınaztepe Mevkiinde eşsiz Salda Gölü manzarasıyla kayak sevenlere hizmet veren tesiste incelemelerde bulundu. Valimiz, incelemeleri sırasında kayak merkezinin mevcut durumu ve önümüzdeki sezon için planlanan çalışmalar hakkında bilgiler alarak, tesisi yerinde görme fırsatı buldu.

İl Özel İdaresi tarafından Yeşilova Orhanlı Dereköy köy grup yollarında devam eden sıcak asfalt (BSK) çalışmalarını da yerinde inceleyen Vali Şıldak, görevleri başındaki personele kolaylıklar dileyerek çalışmaların son durumuyla ilgili bilgiler aldı.

Vali Şıldak Yaşilova İlçesinde yerinde gerçekleştirdiği incelemelerinin ardından Doğanbaba Köyü’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Doğanbabalılarla hasbihal ederek, talep ve ihtiyaçlarını yerinde dinleyerek bir süre köylülerle karşılıklı sohbet etti.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

10 / 1,688