Yedikuyular Kayak Merkezine Ziyaretçi Akını

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak hizmete sunulan Yedikuyular Kayak Merkezi’ne ziyaretçi akını devam ediyor.

Bölgesinde tek kayak merkezi olma özelliğini taşıyan Yedikuyular Kayak Merkezi’nin bu haftaki konukları Adana Kozan Halit Dağlı İlköğretim Okulu öğrencileri oldu.

Adana’da Kozan’dan 6 otobüsle gelen Halit Dağlı İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenlerden oluşan heyet karın keyfini yaşadılar.

Davul-zurna eşliğinde halaylar çekerek kızak kayan öğrenciler karın keyfini çıkarırken, kayak tesislerinden oldukça memnun kaldıklarını ifade ederek emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Öte yandan Yedikuyular Kayak Merkezi’ne Adana, Osmaniye, Gaziantep ve Malatya’dan gelen vatandaşlar, hem karın keyfini çıkardılar hem de kayak yapmanın keyfini yaşadılar.

Yedikuyular Kayak Merkezine gelen vatandaşlarla sohbet eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kayak merkezine duyulan ilgi ve alakadan oldukça memnun olduklarını söyledi.

Başkan Erkoç: “Şu an Yedikuyular Kayak Merkezi’ndeyiz. Bugün 25 Şubat 2018 Pazar saat 16.00 civarı ve vatandaşlarımızdan yoğun bir teveccüh var ve yoğun da kar yağmakta. Kahramanmaraş’ımıza böyle bir tesis kazandırdığımız için çok mutluyuz. Çevre illerden de vatandaşlarımız bu tesisi kullanmak için gelmekteler. İnşallah burada gelecek yıl oteller olacak. Özel sektör buraya yap işletle otel yapacak. Ayrıca Orman Bölge’den izin aldık. Yolların kalan kısmını da genişleterek vatandaşlarımızın buraya daha kolay erişimini sağlayacağız. Yazın da burası yayla olacak ve vatandaşlarımız yazın bu yaylada serinleyecekler. Burası aynı zamanda önemli bir mesire alanı oldu. Hem kışlık hem yazlık olarak vatandaşlarımız kullanabilecek. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

12 / 3,000