Etiket arsivi: Artvin

Artvin’de Teleferik Projesi Heyecanı

Artvin Belediyesinin vizyon projelerinden biri olan teleferik için firmalar ile ilk toplantısını Artvin Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirdi.
Artvin Belediyesi toplantı salonunda Teleferik projesi için gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Özel İdare Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, Belediye Başkan Yardımcısı Aydemir Akköy, Çinli şirket IPPR’nin temsilcileri Cuı Yınqıanq, Jessıca Lı, Du Junmınly, Cansu LTD. ŞTİ temsilcisi […]

Artvinli Gedik`ten Kabinli Teleferik

Artvinli Gedik`ten Kabinli Teleferik :Artvin’in Arhavi İlçesi’nde, yolu olmayan yamaçta arıcılık yapmaya karar veren 52 yaşındaki Mustafa Gedik, köprü yapımının maliyetinden dolayı kendince pratik bir çözüm yolu buldu. Vadinin iki yakası arasına 35 metre uzunluğunda kabinli teleferik yapan Gedik, arı kovanlarına ulaşıyor.
Güneşli Köyü’nde arıcılık yapan Mustafa Gedik, uzun süreli güneş alan Çifteköprü Deresi’nin karşı yamacında […]

Şampiyon kayakçı Başkan Kocatepe’yi ziyaret etti

Şampiyon kayakçı Başkan Kocatepe’yi ziyaret etti :Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde 18- 20 Mart tarihleri arasında yapılan kayak yarışmalarında Türkiye Şampiyonu olan Utku Batın Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi ziyaret etti.
Artvin Atabarı Kayak Kulübü Başkanı antrenör Serdar Albayrak ve Fikri Özkan ile ziyarete gelen Utku Batın Öztürk’ü kutlayan ve çeyrek altın hediye eden Başkan Kocatepe, genç […]

Artvinde Kayak Keyfi

Artvinde Kayak Keyfi :Artvin Valiliğince 2009 yılında Mersivan Dağı’nda yaptırılan Atabarı Kayak Merkezi, hafta sonunda çok sayıda kayak tutkununu ağırladı.
Atabarı Kayak Merkezi’nde yaklaşık bir metre karla kaplanan kayak pisti, Artvin Valisi Kemal Cirit’in talimatı üzerine Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünce paletli kar aracıyla düzeltilip sertleştirilerek kayak yapmaya elverişli hale getirildi.
Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ise il […]

Atabarı kayak Merkezi için yaklaşık 1.000 ağaç kesilecek

Atabarı kayak Merkezi için yaklaşık 1.000 ağaç kesilecek :Artvin’in Kafkasör mevkiinde bulunan Atabarı kayak Merkezi’nde pist genişletme nedeniyle yaklaşık 1.000 ağacın daha kesilmeye başlanması tepkilere sebep oldu.
Artvin İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün Atabarı Kayak Merkezi’ndeki kayak pistini genişletmek için yaklaşık 1.000 ağacın kesimine başlandığı belirtildi. Ağaçların kesilmesinin heyelanda en önemli sebeplerden biri olduğu bilinmesine ve […]

Tansiyon hastasının teleferikle ulaşımı

Borçka Kaynarca köyünde Küçük, ailesi ulaşımını hâlâ ilkel imkânlar ile hasta ve cenazelerini teleferikle sağlıyor.
Kaynarca köyünde Hikmet Küçük ile 6 hanenin ikamet ettiği köyde geçtiğimiz yıl alelacale yol yapıldı, arkasından inen heyelan yolun ulaşma kapanırken kabaran derede köprüyü kopardı.
Ulaşımı aksayanlar arasında tansiyon hastası olan Hikmet Küçük, zorunlu olarak günde bir kaç kez Balcı Deresi üzerine […]

Hastane yolunda hasta oldu

Artvin’in Borçka ilçesi Alaca köyünde yaşayan Küçük ailesi ulaşımını teleferikle sağlıyor. Tansiyon hastası Hikmet Küçük teleferik ile tedaviye giderken hastane yolunda hasta oldu ve zor anlar yaşadı.
Alaca Köyünde Hikmet Küçük ile 6 hanenin ikamet ettiği köyde geçtiğimiz yıl yol yapıldı ancak bir süre sonra köy yolunda yaşanan heyelan nedeniyle yol ulaşıma kapandı. Heyelanlar nedeniyle yol […]

27 / 1,612