Etiket arsivi: Gümüşhane

Atatürk Parkına teleferik istasyonuyla ilgili tartışmalara son nokta konuldu

Gümüşhane kent merkezinde dönemin Belediye Başkanı Sebahattin Aytaç tarafından yaptırılarak 1965 yılında hizmete sunulan Atatürk Parkına teleferik istasyonuyla ilgili tartışmalara son nokta konuldu. İstasyon 30 metre ileri çekilerek parkın kenarına yapılacak.
Gümüşhane kent merkezinde dönemin Belediye Başkanı Sebahattin Aytaç tarafından yaptırılarak 1965 yılında hizmete sunulan Atatürk Parkına teleferik istasyonuyla ilgili tartışmalara son nokta konuldu. İstasyon 30 […]

Karşıyaka Tabiat Parkı teleferik projesinin gecikme sebebi belli oldu

Karşıyaka Tabiat Parkı teleferik projesinin gecikme sebebi belli oldu :AK Parti Gümüşhane Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Cihan Pektaş, Karşıyaka Tabiat Parkı projesindeki teleferiğin gecikmesinin sebebini açıkladı.
AK Parti Gümüşhane Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Cihan Pektaş, Karşıyaka Tabiat Parkı projesindeki teleferiğin gecikmesinin sebebini açıkladı.
Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Karşıyaka Tabiat Parkı projesiyle ilgili Ankara’da […]

Karşıyaka Tabiat Parkında teleferik inşaatı 1 Nisan’da başlıyor

Karşıyaka Tabiat Parkında teleferik inşaatı 1 Nisan’da başlıyor :Gümüşhane’nin vizyon projelerinden birisi olan Karşıyaka Tabiat Parkında yüklenici firma tarafından 1 Nisan’da başlatılacak olan imalat çalışmaları öncesinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü altyapı çalışmalarını son aşamaya getirdi.
Gümüşhane’nin vizyon projelerinden birisi olan Karşıyaka Tabiat Parkında yüklenici firma tarafından 1 Nisan’da başlatılacak olan imalat çalışmaları öncesinde […]

Süleymaniye ile ilgili hala somut bir adım yok

Süleymaniye ile ilgili hala somut bir adım yok :Süleymaniye Kayak Kulübü Başkanı ve Kayak Milli Takım Antrenörü Ertürk Yakut, yıllardır Gümüşhane de belli aralıklarla gündemi meşgul eden Süleymaniye Kayak Merkezi projesinde hala somut bir adım atılmadığını, 14 yıldır ‘Bu kış Süleymaniye’de kayak yapılacak’ söylemlerinin artık sıkıcı bir hal aldığını söyledi.
“BİRİLERİ SORUMLULUK ALMAKTAN KAÇTI”
Yakut, konuyla ilgili […]

Süleymaniye Kayak Merkezi için adımlar birer birer atılıyor

Süleymaniye Kayak Merkezi için adımlar birer birer atılıyor :Doğu Karadeniz bölgesinde tek kayak merkezinin bulunduğu Gümüşhane’de, tarih ve turizmin iç içe olduğu Süleymaniye Mahallesinde kurulacak kayak merkezi için gerekli adımlar birer birer atılmaya başlandı.
Gümüşhane kent merkezinde 3 kilometre mesafede bulunan ve kentin eski yerleşim yeri olan tarihi Süleymaniye Mahallesinin bitişiğinde yapılacak olan Süleymaniye Kış Sporları […]

KYK öğrencileri Zigana’da stres attı

KYK öğrencileri Zigana’da stres attı :Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Gümüşhane İl Müdürlüğü tarafından, yurtlarda barınan öğrencilere yönelik sosyal faaliyetler kapsamında öğrenciler Zigana Gümüş kayak merkezinde stres attı.
KYK Gümüşhane İl Müdürü Mücahit Atalay, daha çok üniversite son sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Gümüşhane’nin tarihi ve turistik yerlerini kapsayan gezilerde amaçlarının hem öğrencilerin ders yoğunluğundan bir nebze […]

Süleymaniye Kayak Merkezinden İlk Meteorolojik Veriler Alındı

Süleymaniye Kayak Merkezinden İlk Meteorolojik Veriler Alındı :Gümüşhane’ye 3 kilometre mesafedeki tarihi Süleymaniye Mahallesinin yamaçlarına kurulacak olan Süleymaniye Kayak Merkezi için talep edilen meteoroloji istasyonunun kurulumu gerçekleştirildi.
Gümüşhane Meteoroloji Müdürlüğünün destekleriyle Trabzon Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden getirilen geçici Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu (OMGİ), İl Özel İdaresi’nin katkılarıyla kayak merkezinin başlangıç noktası olan 2 bin 230 metre rakımlı […]

24 / 2,581