Etiket arsivi: Kartalkaya

Kartalkayada Sezonun İlk Kayağını Çalışanlar Yaptı

Kartalkayada Sezonun İlk Kayağını Çalışanlar Yaptı :BOLU’da yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışının ardından kayak merkezi Kartalkaya’da bulunan oteller sezon hazırlıklarını hızlandırdı.
BOLU’da yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışının ardından kayak merkezi Kartalkaya’da bulunan oteller sezon hazırlıklarını hızlandırdı. Otel çalışanları, kar kalınlığının 25 santime ulaştığı kayak merkezinde sezonun ilk kayağını yaptı.
Köroğlu dağlarının zirvesindeki 2 bin 200 […]

Kartalkaya Kayak Merkezinde Kar Yağışı Başladı

Kartalkaya Kayak Merkezinde Kar Yağışı Başladı :Yurt içi kayak turlarının önemli merkezlerinden Kartalkaya’da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı turizmcileri sevindirdi.
Türkiye’nin en önemli kış turizmi merkezlerinden olan Kartalkaya’da kar yağışı başladı. Dün akşam saatlerinde başlayan sağanak gece hava sıcaklığının düşmesiyle yerini kar yağışını bıraktı.
Bolu il sınırları içinde Köroğlu Dağları’nda bulunan Kartalkaya kayak merkezinde kar kalınlığı 5 […]

Kartalkaya Kayak Merkezi Kışa Hazır

Kartalkaya Kayak Merkezi Kışa Hazır :Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden Kartalkaya’da kış hazırlıkları tamamlandı. Grand Kartal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Halit Ergül, “Biz bütün hazırlıklarımızı yaptık. Eğer erken kar yağarsa 15 Kasım’da bile sezonu başlatıp kayak yaptırabiliriz” dedi.
Köroğlu Dağları’nın zirvesinde yer alan Kartalkaya’da kış hazırlıkları tamamlandı. Turizmciler bu yıl kar yağışını erken beklerken, Grand Kartal […]

Dikkatler Palandöken ve Konaklı’da

Dikkatler Palandöken ve Konaklı’da :Uludağ, Kartalkaya ve Erciyes başta olmak üzere birçok kayak merkezi sezonu erken kapattı. Hala bir metre karın bulunduğu Palandöken ve Konaklı, bu sayede Türkiye’de kayak yapılabilen merkezler haline geldi.
Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Türkiye’de Uludağ, Kartalkaya ve Erciyes başta olmak üzere birçok kayak merkezi sezonu erken kapattı. Hala bir metre […]

Kartalkaya kayak merkezinde kar kalınlığı 90 santimetre

Kartalkaya kayak merkezinde kar kalınlığı 90 santimetre :Kayak merkezlerinde en fazla kar kalınlığı 90 santimetreyle Kartalkaya, en düşük ise 15 santimetreyle Uludağ, Hazarbaba ve Kartepe’de ölçüldü.
Kayak merkezlerindeki kar kalınlığı en fazla 90 santimetreyle Kartalkaya’da ölçüldü.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün internet sitesindeki verilere göre, Türkiye genelinde en fazla kar kalınlığı 90 santimetreyle Kartalkaya Kayak Merkezi’nde belirlendi.
Kartalkaya’yı 85 santimetre […]

Kartalkayada kayak sezonu kapanıyor

Kartalkayada kayak sezonu kapanıyor :Bolu’nun kayak merkezi Kartalkaya’da hafta sonu sezon kapanıyor.
Kar miktarının oldukça düştüğü Kartalkaya’da müşteri sayısının da azalmasıyla birlikte sezon kapanıyor. Kayak merkezinde bulunan 2 otel, geçen hafta sonu sezonu kapattı. Diğer 3 otel de önümüzdeki hafta sonu sezonu kapatmaya hazırlanıyor. Otellerde bulunan az sayıdaki kayak tutkunu, son bir kaç günü gece de […]

Kartalkayada gece kayağı

Kartalkayada gece kayağı :Bolu’nun kayak merkezi Kartalkaya’da tatilciler, lambalarla aydınlatılan pistlerde gece kayak yapmanın keyfini çıkardı.
Köroğlu Dağları’nın zirvesindeki Kartalkaya’da kayak sezonunun sonlarına yaklaşılırken, tatilciler gece de kayak yapmaya başladı. Gün boyu pistlerde kayak yapan tatilcilerden bazıları, güzel havayı değerlendirmek için akşam karanlığında da pistlere çıkıyor. Kartal ve Grand Kartal Otelleri’nde konaklayan kayak tutkunları, aydınlatma lambalarıyla […]

26 / 3,870