Etiket arsivi: kayak sezonu

Erciyes Dağı haftasonu 20 bin kayakseveri ağırladı

Erciyes, kayak sezonunun açılmasıyla birlikte cıvıl cıvıl görünümüne kavuştu. Bu yıl sezonu erken açan Erciyes, kendi ölçeğindeki kayak merkezleri arasında kayak sezonunun açıldığı tek dağ durumunda. Kayak turizmi henüz hareketlenmemiş olmasına rağmen Erciyes’i hafta sonu 20 bini aşkın kişi ziyaret etti.
Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte Kayseri’de Erciyes mevsimimiz de başladı. Kayseri ve çevre illerden on binlerce […]

Cıbıltepe Kayak Merkezi, Kayak Sezonuna Hazırlanıyor

Cıbıltepe Kayak Merkezi, Kayak Sezonuna Hazırlanıyor :Türkiye’nin önemli kış turizm merkezleri arasındaki Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi, kayak sezonuna hazırlanıyor.
Kayak merkezinde incelemelerde bulunan Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, çalışmaların çok hızlı bir şekilde devam ettirildiğini söyledi.
Bir taraftan “Erzurum, Erzincan ve Kars Kış Turizmi Koridoru” projesi kapsamında kanalizasyon şebekesi, kolektör hattı, atık […]

Yıldız Dağında Kayak Sezonu Sona Erdi

Yıldız Dağında Kayak Sezonu Sona Erdi :Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde kayak sezonun sona erdiği bildirildi.
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, yaptığı yazılı açıklamada, merkezin yoğun bir kış sezonu geçirdiğini, amaçlarının ülkedeki kayak merkezleri arasında ilk 5 içerisinde yer almak olduğunu vurguladı.
Yeni sezon öncesi kayak merkezini geliştirmek, eksiklerini tamamlamak ve vatandaşlara daha […]

Palandöken’de Nisan ayında kayak keyfi

Palandöken’de Nisan ayında kayak keyfi :Akdeniz sahillerinde denize girilirken, Erzurumlular hala Palandöken Kayak Merkezi’nde kayak yapabilmenin keyfini yaşıyor.
Havaların ısınması ile birlikte kent merkezine 5 dakika uzaklıkta ve deniz seviyesinden 3 bin 156 metre yükseklikteki Palandöken Kayak Merkezi’ne ilgi daha da arttı. Kar kalınlığının yer yer 2 metreyi bulduğu Palandöken’de kayak sezonu ile birlikte çeşitli sportif […]

Erciyes engelleri kaldırdı

Erciyes engelleri kaldırdı :Kayseri Erciyes Kayak Merkezi anlamlı bir festivale ev sahipliği yaptı. Erciyes Engelliler Ulusal Kar Festivali’nin bu yıl 6’ncısı gerçekleştirildi. Festivali takip eden ve Erciyes’te engellilerle bir araya gelen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bu festivalin ve bu festivale katılanların engelliler için bir moral-motivasyon kaynağı olduğunu söyledi.
Erciyes, önemli etkinliklere ev sahipliği yapmaya […]

Kartalkayada kayak sezonu kapanıyor

Kartalkayada kayak sezonu kapanıyor :Bolu’nun kayak merkezi Kartalkaya’da hafta sonu sezon kapanıyor.
Kar miktarının oldukça düştüğü Kartalkaya’da müşteri sayısının da azalmasıyla birlikte sezon kapanıyor. Kayak merkezinde bulunan 2 otel, geçen hafta sonu sezonu kapattı. Diğer 3 otel de önümüzdeki hafta sonu sezonu kapatmaya hazırlanıyor. Otellerde bulunan az sayıdaki kayak tutkunu, son bir kaç günü gece de […]

Lübnanda Kayak Sezonu Açıldı

Lübnanda Kayak Sezonu Açıldı :Ortadoğu’nun sayılı kış turizmi merkezlerinden Lübnan’ın kuzeyindeki Cedars Kayak Merkezi, geçen haftalarda aldığı yoğun kar yağışı sonrası kapılarını açtı.
Başkent Beyrut’a yaklaşık 120 kilometre mesafedeki Lübnan Dağları’nın 2 bin metre rakımlı tepelerinde yer alan ülkenin en eski kayak merkezi Cedars’ın pistleri, geçen haftalarda yoğun kar yağışı sonrası kayakseverlerle doldu.
Lübnan bayrağının sembolü sedir […]

26 / 1,763