Etiket arsivi: kış olimpiyatları

Erzurum Kayak Kulübünden Yarara Sert Tepki

Erzurum Kayak Kulübünden Yarara Sert Tepki :Erzurum Kayak Kulübü yönetim kurulu, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar’a sert tepki gösterdi.
Erzurum Kayak Kulübü Yönetim Kurulu adına yazılı bir açıklama yapan Başkan Bülent Ülker, “Sayın Yarar, Erzurum Kayak Kulübü’nden söz ederken Erzurumspor olarak bahsediyor. Sayın Yarar önce kulübümüzün adını öğreneceksin. Gerekirse öğrenmek için egzersiz yapacaksın. Erzurumspor şehrimizin […]

TÜRSAB kış turizmi raporunu açıkladı

TÜRSAB kış turizmi raporunu açıkladı :Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin kış turizmi raporu açıklandı. Rapora göre, Kış turizminde Avusturya, İsviçre ve Fransa gibi zorlu rakipleri olan Türkiye, kayak merkezleri konusunda ilerleme kaydediyor.
Deniz, kum, güneş denildiğinde ilk akla gelen ülkeler arasına yerleşen Türkiye, turizm sektörünü 12 aya yaymak için son yıllarda kış turizmine de ağırlık vermeye başladı. […]

Saraybosna kayakçıların gözdesi

Saraybosna kayakçıların gözdesi :Tarihi ve doğal güzellikleriyle her mevsim ziyaretçi akınına uğrayan Bosna Hersek, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte bambaşka bir güzelliğe büründü.
Yaz aylarında yemyeşil doğasıyla cennetten bir köşeyi andıran Bosna Hersek, kış mevsiminde de beyaz karlar altında farklı bir görünüm sergiliyor.
Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte kayak severleri ağırlamaya başlayan başkent Saraybosna’daki kayak merkezleri, sezonun açılmasıyla hareketlenmeye […]

Saraybosna’da kayak sezonu başladı

Saraybosna’da kayak sezonu başladı :Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna yakınlarında yer alan Byelaşnitsa’daki kayak merkezinde sezon açıldı.
Eski Yugoslavya döneminde 1984 Kış Olimpiyatları’nın yapıldığı kayak merkezlerinden birinin bulunduğu Byelaşnitsa’da, kayak sezonunun başlaması dolayısıyla düzenlenen törene, çok sayıda davetli katıldı.
Saraybosna Kantonu Ekonomi Bakanı Emir Hrenovitsa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, etkinliğe katılımın, kayak sezonunun Saraybosnalılar için öneminin göstergesi olduğunu […]

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, Kayak Sporundaki Hedeflerini Anlattı

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, Kayak Sporundaki Hedeflerini Anlattı :Türkiye Kayak Federasyonu (TKF), ülke sporuna ve ekonomiye büyük katkı sağlayacak projesini açıkladı.
Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, ‘Bir Ekonomik Kalkınma Modeli; Kayak Sporu’ başlıklı projeyi ve önümüzdeki dönemde Türkiye Kayak Federasyonu olarak belirledikleri hedefleri, düzenlediği bir basın toplantısında açıkladı.TKF Başkanı Yarar, “Bir Ekonomik Kalkınma […]

Türkiye 48 Milyar Euro’luk Yatırımla, Kış Sporları Merkezi Olacak

Türkiye 48 Milyar Euro’luk Yatırımla, Kış Sporları Merkezi Olacak :Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, “Bir Ekonomik Kalkınma Modeli; Kayak Sporu” başlıklı projeyi ve önümüzdeki dönemde Türkiye Kayak Federasyonu olarak belirledikleri hedefleri düzenlediği bir basın toplantısında kamuoyu ile paylaştı. TKF Başkanı Yarar, “Bir Ekonomik Kalkınma Modeli; Kayak Sporu” başlıklı projenin temelde iki dayanağı olduğunu, bir […]

Kış sporları merkezi olabiliriz

Kış sporları merkezi olabiliriz :Türkiye Kayak Federasyonu (TKF) Başkanı Erol Yarar, Türkiye’nin önemli bir kış sporu merkezi haline gelebileceğini söyledi.
Türkiye Kayak Federasyonu (TKF) Başkanı Erol Yarar, Türkiye’nin 12 yıla yayılarak gerçekleştirilecek 48 milyar avroluk yatırımla kış sporları merkezi haline gelebileceğini ve coğrafi nedenlerle dünyada Kış Olimpiyatları düzenleyebilen çok az sayıda ülke arasına katılabileceğini belirtti.
TKF’den yapılan […]

26 / 1,715