Etiket arsivi: Salda Kayak Merkezi

Vali Şıldak Salda Gölü ve Kayak Merkezinde

Burdur Valisi Hasan Şıldak, Cumartesi günü Yeşilova’da bir dizi incelemelerde bulundu.
İncelemelerine Salda Gölü ve çevresiyle başlayan Vali Şıldak , daha sonra Salda Kayak Merkezine gitti. İl Özel İdaresi tarafından yapımına devam edilen Sıcak Asfalt Çalışmalarını yerinde denetleyen Vali Hasan Şıldak, ilçeden ayrılmadan Yeşilova Doğanbaba Köyü’nde vatandaşlarla bir araya geldi.
Vali Hasan Şıldak’ın İlimizin en önemli turizm […]

Burdur İl özel İdaresi’nden turizme tam destek

Burdur İl özel İdaresi’nden turizme tam destek :Burdur İl özel İdaresi, Yol Ekipleri tarafından Salda Kayak Merkezi’nde tuzlama ve yol açma çalışması yapıldı. Yol çalışmalarında ayrıca, kara saplanan ve kayan iki otomobil ve bir otobüs kurtarıldı.
Burdur İl Özel idaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Salda Kayak Merkezi’ne vatandaşların güvenli bir şekilde ulaşmaları ve […]

Burdurlu Gençler, Kayak Yapmayı Öğreniyor

Burdurlu Gençler, Kayak Yapmayı Öğreniyor :Burdur Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Sancar, Türkiye’nin tek göl manzaralı ve en büyük pistlerine sahip olan Salda Kayak Merkezi’nde kayak kursu başlattıklarını açıkladı. Kayak dalını geniş kitlelere yaymak, gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve kayak sever gençlerin profesyonel eğitim görmesi amacıyla Salda Kayak Merkezi’nde açılacak kursun kayak antrenörleri […]

Salda Kayak Merkezi’nde sezon açıldı

Salda Kayak Merkezi’nde sezon açıldı :Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Kayak Merkezi’nde kar kalınlığının 40 santimetreye ulaşmasıyla sezon açılışı yapıldı.
Merkezin işletmeciliğini yapan Selçuk Şemsioğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, kayak merkezinde bir t-bar (kayak teleferiği) ve 5 kayak pistinin bulunduğunu ifade etti.
Şemsioğlu, küçük bir kayak merkezi olduklarını vurgulayarak, “Önemli olan gelen insanların kaymayı ilk öğrenebileceği eğitim alanının […]

Salda Kayak Merkezine yakışmayan yol ayıbı

Salda Kayak Merkezine yakışmayan yol ayıbı :Burdur’un Yeşilova İlçesi’nde bulunan 2012 yılında faaliyete geçen Salda Kayak Merkezi’ne ulaşımda sağlanan yol Burdur’a yakışmıyor.
Burdur’un turizm değerlerinden biri olan ancak henüz ulusal bazda yer edinemeyen Salda Kayak Merkezi’nin ulaşımının sağlandığı Yeşilova-Niyazlar Köy yolu son haliyle vatandaşlar tarafından tepki buluyor.
Salda Kayak Merkezi ve köy ulaşımı için kullanılan bu 5 […]

Doğaseverler Salda Kayak Merkezine Yürüdü

Doğaseverler Salda Kayak Merkezine Yürüdü :Burdur Doğa Sporları Kulübü, bu haftaki yürüyüşlerini Yeşilova ilçesinde gerçekleştirdi.
Burdur Doğa Sporları Kulübü (BURDOSK) tarafından düzenlenen yürüyüşe 26 doğasever katıldı. Niyazlar Köyü’nden başlayan yürüyüş, Salda Kayak Merkezi’ne doğru yön buldu. Yer yer yarım metre karlı bölgelerde mücadele eden doğaseverler, Salda Kayak Merkezi’ne ulaşarak 7 kilometrelik parkuru tamamladı.
BURDOSK’un doğa yürüyüşlerinin önümüzdeki […]

Salda Kayak Merkezinde Renkli Sezon Açılışı

Salda Kayak Merkezinde Renkli Sezon Açılışı : Burdur’un Yeşilova İlçesi’ne bağlı Eşeler Yaylası Tınaztepe mevkisindeki 2 bin 79 metrede kurulu Salda Kayak Merkezi’nin sezon açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Burdur Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Bayram Özçelik, Yeşilova Kaymakamı Necdet Özdemir, Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek, Gençlik Hizmetleri ve […]

37 / 1,990