Etiket arsivi: Suudi Arabistan

Olympos Teleferik yabancı heyetlerin ziyaret noktası oldu

Olympos Teleferik yabancı heyetlerin ziyaret noktası oldu :Antalya’yı ziyaret eden yabancı heyetlerin ziyaret tercihlerinin başında, Olympos Teleferik geliyor.
Suudi Arabistan, Bahreyn, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman’dan oluşan Körfez ülkelerinden Antalya’ya direkt uçuşlar 29 Temmuz’da başlıyor. Villa konsepti olan otelleri tercih eden zengin turistlerin, alternatif turizm olarak da Olympos Teleferik’i ziyaret etmesi bekleniyor.
ACENTELER GELDİ
Direkt uçuşlar […]

Bir Aylık Bakımın Ardından Uludağ’a Bahar Manzaralı Teleferik Yolculuğu Başladı

Bursa kent merkezinden Uludağ’a ulaşımı sağlayan teleferik, yaklaşık bir aylık bakımın ardından hizmete girerken, baharla oluşan eşsiz manzaralı yolculuğu tercih edenlerden büyük ilgi görüyor.
Büyükşehir Belediyesinden alınan bilgiye göre, 49 yıldır faaliyet gösteren teleferik, bir aylık bakımının ardından geçen hafta sonundan itibaren hizmet vermeye başladı.
Tüm elektrik ve elektromekanik sistemleri kontrol edilen, Uludağ’a yaz, kış demeden alternatif […]

Hira ve Sevr mağaralarına daha rahat çıkmak için teleferik kuruluyor

Hac ve umre ibadeti için Suudi Arabistan’a gelen ziyaretçilerin en çok ziyaret ettiği Hz. Muhammed’in Mekke’de bulunduğu iki mağaraya teleferik sistemi kuruluyor.
Ümmül Kurra Üniversitesi Hac Araştırmalar Enstitüsü Başkanı Abdul Aziz Saroji, vahiy meleği Cebrail(AS)’ın ilk Kuran ayetini getirdiği Cebel-i Nur dağındaki Hira mağarası ile Hz. Muhammed’in Hz. Ebubekir ile Medine’ye hicret ederken gizlendiği Sevr dağında […]

16 / 1,566