Etiket arsivi: turizm merkezi

Bursanın Uludağı varsa Konyanın da Aladağ Kayak Merkezi var

Bursanın Uludağı varsa Konyanın da Aladağ Kayak Merkezi var:Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, Derbent’i turizm merkezi haline getirmek isteriklerini vurguladı. Acar, “İlçemiz, coğrafiözellikleri değerlendirildiğinde turizm merkezi olamaya çok uygun” diyerek yeni dönemdeki projelerinden bahsetti.
Konya’nın Derbent İlçesi’ndeki 2 bin 385 rakıma sahip Aladağ’ı son dönemde adını çok sık gündeme gelen ve hayata geçmesi için çalışma başlatılan […]

Mereto dağına teleferik projesi yolda

Mereto dağına teleferik projesi yolda
2973 metre yüksekliğindeki Mereto dağına ‘teleferik’ projesini kazandırmak için hazırladıkları projeyi Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’le paylaştıklarını belirten Sason Belediye Başkanı Muzaffer Arslan; “Çözüm süreciyle birlikte Mereto dağı turizm merkezi olacak. Şimdiden hazırladığımız projeye Valimiz sayın Yılmaz Arslan’ın da desteğini bekliyoruz” dedi.
“MERETO TURİZME HAZIR”
Doğa harikası Batman’ın Sason ilçesiyle özdeşleşen 2973 metre yükseklikteki […]

Gümüşhane teleferik projesi uygulanmaya başlandı

Gümüşhane Belediye Başkanlığının Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen “Gümüşhane Turizm Merkezi Yapılabilirlik Etüdü (Teleferik)” projesinin uygulamasına geçildi.
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı 2012 yılı Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı kapsamında Gümüşhane Belediyesinin DOKA’ya sunarak destek aldığı “Gümüşhane Turizm Merkezi Yapılabilirlik Etüdü” projesi yapımı uygulanmaya başlandı.
Belediye Başkanı Mustafa Canlı, proje kapsamında kent merkezinde düşünülen alternatif teleferik […]

Bursa’nın simgesi teleferik

Ulaşım modern hayatın can damarı…
Modern ulaşımsa her ortamda kent içi ve dışına hızlı, konforlu ve uygun fiyatlı seyahat imkanı sunabilmeye bağlı.
Bursa’nın son yıllardaki adımları bu anlamda kente yakışan boyutlara ulaşmaya başladı.
Otoban desteği kapıya dayanırken bir yanda deniz otobüsleri diğer yanda raylı sistemler Bursa’yı modern ulaşımla buluşturuyor…
Ancak bütün bu ulaşım ağı içinde kendi küçük marka kent […]

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kayseri’de teleferik keyfi yaptı

Kayseri’de temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile teleferiğe ve gondola bindi.
KAYSERİ
Kayseri’deki temasları çerçevesinde Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi’ni ziyaret eden Gül, buradaki bir kafeteryada kahvaltı yaptı. Gül, Erciyes Master Planı hakkında Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’den bilgi aldı.
Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra eşi Hayrünnisa Gül ile teleferiğe ve gondola bindi. Gül […]

Gümüşhane’yi turizm merkezi yapma kapsamında teleferik projeside var

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Gümüşhane Belediyesinin sunmuş olduğu “Gümüşhane Turizm Merkezi Yapılabilirlik Etüdü” projesine destek verdi.
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı 2012 yılı Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı kapsamında Gümüşhane Belediyesi tarafından DOKA’ya sunulan “Gümüşhane Turizm Merkezi Yapılabilirlik Etüdü” projesi için onay çıktı.
Belediye olarak sürekli proje ürettiklerini dile getiren Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, “Gümüşhane Turizm […]

Gaziantep’de Engelsiz Yürekler Teleferik Keyfi Yaptı

Türkiye’nin dört bir yanından gelerek 11-13 Mayıs tarihleri arasında engelsiz yürekler 2. Gaziantep Buluşması etkinliği kapsamında Gaziantep’e gelen engelliler, Şahinbey Belediyesi organizasyonu ile düzenlenen Şahinbey parkı ve teleferik gezisine hayran kaldılar.
Türkiye’nin değişik illerinden gelen 105 engelliyi öğle yemeği ile karşılayan Şahinbey Belediyesi, daha sonra engelsiz yürekleri bölgenin turizm merkezi haline gelen Şahinbey Parkı’na getirdi. Şahinbey […]

24 / 1,643