Kategori arsivi: Olympos Teleferik

Mammut Tahtalı Run To Sky Yarışları Başladı

Mammut Tahtalı Run To Sky Yarışları Başladı :Antalya’nın Kemer ilçesi’nde bu yıl ikincisi düzenlenen “Mammut Tahtalı Run To Sky” yarışları başladı.
Kemer ilçesi’nde üç gün sürecek olan yarışın ilk günü Yaylakuzdere’den verilen 5 kilometrelik Tahtalı Run To Sky Vertical etabı ile başlarken, bu zorlu etaba 14 sporcu katıldı. Oldukça dik ve zaman zaman kayalık olan yamaçlarından […]

Sanatçı öğrenciler ödüllerine kavuştu

Sanatçı öğrenciler ödüllerine kavuştu :OLYMPOS Teleferik tarafından ilk ve ortaokul öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilen ‘Dağ, deniz, teleferik’ temalı resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Yarışmada birinciliği TED Antalya Koleji öğrencisi Yağmur Kahraman, ikinciliği Murtuna Gazi Ortaookulu öğrencisi Hatice Kurt ve üçüncülüğü de Döşmealtı TOKİ Ortaokulu öğrencisi Şeyma Nur Öztürk aldı. Yağmur Kahraman’a tablet hediyesi Olympos […]

Olympos Teleferik İlk Skyrunning’in ev Sahibi

Olympos Teleferik İlk Skyrunning’in ev Sahibi : Çok markalı spor perakendecisi Sportive, sporu ve sporcuları destekleyerek sportif faaliyetlere devam ediyor. Türkiye’nin ilk skyrunning yarışı olan “Mammut Tahtalı Run To Sky” yarışması, Sportive’in Türkiye distribütörlüğünü yaptığı ve yarışmanın isim sponsorluğunu üstlenen dünyaca ünlü spor markası Mammut’un katkılarıyla düzenlenecek.
Çıralı’dan 2365m zirveye…
Antalya’nın Çıralı beldesinde dünyanın en güzel 10 […]

Olympos Teleferik misafirlere unutulmaz anlar yaşatıyor

Olympos Teleferik misafirlere unutulmaz anlar yaşatıyor :Dünyanın en uzun ikinci, Avrupa`nın en uzun teleferiği, Akdeniz’i ve 2 bin 365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı’nın zirvesiyle birleştiriyor. Antalya’ya iş veya turizm amaçlı gelen herkesin mutlaka görmesi gereken teknoloji ve mühendislik harikası Olympos Teleferik günlük ziyaretler için ideal ve unutulmaz bir seçim olarak dikkat çekiyor.
EN GÜZEL MİLLİ PARKTA
Dünyanın […]

Olympos Teleferik Hattında Bakım Çalışmaları Başladı

Olympos Teleferik Hattında Bakım Çalışmaları Başladı :Antalya’nın Kemer ilçesinde 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nda bulunan teleferikte bakım çalışmaları başladı.
Kemer Tahtalı Dağı’nda yer alan Olympos Teleferik, 11-21 Nisan 2016 tarihleri arasında bakıma alındı. Geçtiğimiz yıl 230 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapan Olympos Teleferik’in bakım çalışmalarını, İsviçreli, Avusturyalı ve Türk mühendisler gerçekleştiriyor. Özel olarak yurt […]

Acentelerin Önceliği Olympos Teleferik

Acentelerin Önceliği Olympos Teleferik :Nevruz Bayramı nedeniyle rotasını Türkiye’ye çeviren İranlı turistler Kemer’de Tahtalı’nın zirvesinde kar ile buluşmanın heyecanını yaşadı. Olympos Teleferik Genel Müdür Haydar Gümrükçü; “Büyük sıkıntılar yaşadığımız şu dönemde İranlı turistler bölgemize moral oldu” dedi.
Nevruz Bayramı nedeniyle rotasını Türkiye’ye çeviren İranlı turistler Kemer’de tatilin keyfini çıkarıyorlar. İranlı turistler bölgede bulunan birçok alternatif turizm […]

ITB Berlin Fuarı değerlendirmesi

ITB Berlin Fuarı değerlendirmesi :Antalyalı turizmci işadamı Haydar Culfa, dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri olarak kabul edilen ITB Berlin-Uluslararası Turizm Borsası Fuarı’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Bu yıl 50. kez düzenlenen ITB Berlin Fuarı’na katılan Antalya’nın önemli alternatif turizm merkezlerinden birisi olan Olympos Teleferik’in Satış ve Pazarlama Müdürü Haydar Culfa, fuar sonrası değerlendirmelerde bulundu.
ATİB (Alternatif Turizm […]

57 / 1,136