Kategori arsivi: 15 Burdur

Burdur İl özel İdaresi’nden turizme tam destek

Burdur İl özel İdaresi’nden turizme tam destek :Burdur İl özel İdaresi, Yol Ekipleri tarafından Salda Kayak Merkezi’nde tuzlama ve yol açma çalışması yapıldı. Yol çalışmalarında ayrıca, kara saplanan ve kayan iki otomobil ve bir otobüs kurtarıldı.
Burdur İl Özel idaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Salda Kayak Merkezi’ne vatandaşların güvenli bir şekilde ulaşmaları ve […]

Burdurlu Gençler, Kayak Yapmayı Öğreniyor

Burdurlu Gençler, Kayak Yapmayı Öğreniyor :Burdur Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Sancar, Türkiye’nin tek göl manzaralı ve en büyük pistlerine sahip olan Salda Kayak Merkezi’nde kayak kursu başlattıklarını açıkladı. Kayak dalını geniş kitlelere yaymak, gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve kayak sever gençlerin profesyonel eğitim görmesi amacıyla Salda Kayak Merkezi’nde açılacak kursun kayak antrenörleri […]

Göl manzaralı kayak tesisleri

Göl manzaralı kayak tesisleri :Türkiye’nin en temiz gölü olan Salda Gölü manzaralı Yeşilova Kayak Merkezi, ziyaretçilerini bekliyor. Burdur Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Sancar, Yeşilova Kayak Merkezi’nin günübirlik spor faaliyetlerinin yapılacağı muhteşem bir tesis olduğunu dile getirerek, “Burdur’a 77, Antalya’ya 154, Denizli’ye 74 ve Yeşilova’ya 14 km uzaklıktaki kayak alanı bin 910 metre […]

Salda Kayak Merkezi’nde sezon açıldı

Salda Kayak Merkezi’nde sezon açıldı :Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Kayak Merkezi’nde kar kalınlığının 40 santimetreye ulaşmasıyla sezon açılışı yapıldı.
Merkezin işletmeciliğini yapan Selçuk Şemsioğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, kayak merkezinde bir t-bar (kayak teleferiği) ve 5 kayak pistinin bulunduğunu ifade etti.
Şemsioğlu, küçük bir kayak merkezi olduklarını vurgulayarak, “Önemli olan gelen insanların kaymayı ilk öğrenebileceği eğitim alanının […]

Bucak Hökez Tepesine Teleferik Müjdesi

Bucak Hökez Tepesine Teleferik Müjdesi :Bucak’ı kuşbakışı her yönüyle görebilme hakimiyetine sahip Hökez tepesine teleferik yapılacak. Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, “Teleferik turizmini projelendirip Bakanlığa da kabul ettirebilirsek ilerleyen zamanlarda neden olmasın.”dedi.
Gelişen ve değişen Bucak’ımız için yeni bir proje daha gerçekleştirilecek. Bucak’ı kuşbakışı her yönüyle görebilme hakimiyetine sahip Hökez tepesine teleferik yapılacak. Kent Ormanı ile […]

Salda Kayak Merkezine yakışmayan yol ayıbı

Salda Kayak Merkezine yakışmayan yol ayıbı :Burdur’un Yeşilova İlçesi’nde bulunan 2012 yılında faaliyete geçen Salda Kayak Merkezi’ne ulaşımda sağlanan yol Burdur’a yakışmıyor.
Burdur’un turizm değerlerinden biri olan ancak henüz ulusal bazda yer edinemeyen Salda Kayak Merkezi’nin ulaşımının sağlandığı Yeşilova-Niyazlar Köy yolu son haliyle vatandaşlar tarafından tepki buluyor.
Salda Kayak Merkezi ve köy ulaşımı için kullanılan bu 5 […]

Doğaseverler Salda Kayak Merkezine Yürüdü

Doğaseverler Salda Kayak Merkezine Yürüdü :Burdur Doğa Sporları Kulübü, bu haftaki yürüyüşlerini Yeşilova ilçesinde gerçekleştirdi.
Burdur Doğa Sporları Kulübü (BURDOSK) tarafından düzenlenen yürüyüşe 26 doğasever katıldı. Niyazlar Köyü’nden başlayan yürüyüş, Salda Kayak Merkezi’ne doğru yön buldu. Yer yer yarım metre karlı bölgelerde mücadele eden doğaseverler, Salda Kayak Merkezi’ne ulaşarak 7 kilometrelik parkuru tamamladı.
BURDOSK’un doğa yürüyüşlerinin önümüzdeki […]

63 / 1,745