Kategori arsivi: Davraz Kayak Merkezi

Davraz’a 5’inci telesiyej

Davraz’a 5’inci telesiyej :Isparta’daki kayak merkezi Davraz Dağı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi’ne 2 bin 100 metre uzunluğunda, saatte 1500 kişi taşıma kapasiteli 5’inci telesiyej hattı yapımı için ihaleye çıkıldı.
Davraz Dağı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi’ne 5’inci Telesiyej Hattı ihalesi 22 Kasım’da yapılacak. Ödeneğinin 8.5 milyon liralık bölümü hazır olan yatırımın […]

BESYO öğrencileri Davraz’da kamp yaptı

BESYO öğrencileri Davraz’da kamp yaptı :AKDENİZ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) öğrencileri, bölümün öğretim görevlisi olan AKUT Antalya Birim Sorumlusu Yılmaz Sevgül’le Davraz’da kayak kampına girdi.
Geleneksel olarak her kış sezonunda yapılan kış kampında acemi öğrencilere profesyonel öğrenciler eşlik etti. Davraz’ı keşfetme şansı yakalayan öğrenciler, keyifli anlar yaşadı. Davraz’da öğrencileriyle buluşan Sevgül, öğrencilere […]

SDÜ’lü Öğrenciler Yanı Başındaki Karlıyayla Kayak Merkezinin Tadını Çıkarıyor

SDÜ’lü Öğrenciler Yanı Başındaki Karlıyayla Kayak Merkezinin Tadını Çıkarıyor : İlimizin 26 km güneydoğusunda yer alan, Eğirdir ve Kovada Gölleri arasında yükselen dağ kütlesi üzerine kurulmuş olan Davraz Dağı- Karlıyayla Kış Sporları Turizm Merkezi, modernliği ve kalitesi ile ülke kış turizminin merkezi konumundadır.
Kışı doyasıya yaşamak isteyenlere, avantajlı fiyat tarifeleri ve tesisleri ile önemli fırsatlar sunan […]

Gebiz Ortaokulu’ndan Davraz Ziyareti

Gebiz Ortaokulu’ndan Davraz Ziyareti :Gebiz Ortaokulu, Okul Müdürü Süleyman Şahin başkanlığında 120 öğrenci,12 öğretmen ve öğrenci velileri Davraz kayak merkezine gezi düzenledi.
Gebiz Ortaokulu, Okul Müdürü Süleyman Şahin başkanlığında 120 öğrenci,12 öğretmen ve öğrenci velileri Davraz kayak merkezine gezi düzenledi.
Hava sıcaklığının mevsim normalinin üzerinde olması, kar kalınlığını olumsuz etkilerken bu durum gezinin keyfini bozamaya yetmedi. Birçoğu […]

Kar 75 santim oldu Davraz hareketlendi

Kar 75 santim oldu Davraz hareketlendi :Toros Dağları’nın en yüksek zirvesinde kurulu Isparta’daki Davraz Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı 75 santimetreye ulaştı.
Şehrin doğusundaki 2 bin 635 rakımlı Davraz Kayak Merkezi’nde, 22 kilometrelik 13 pistin tamamı açık bulunuyor.
Isparta Turizm Derneği Başkanı Fevzi Özdemir, Davraz’ın Türkiye’de en fazla kar kalınlığına sahip merkezlerden biri olduğunu söyledi.
Merkezdeki tüm tesislerin açık […]

Davraz Kayak Merkezi’nde Yarıyıl Tatili Yoğunluğu

Davraz Kayak Merkezi’nde Yarıyıl Tatili Yoğunluğu :Toros Dağları’nın en yüksek zirvesinde kurulu Isparta’daki Davraz Kayak Merkezi’nde otellerde, okulların kapanmasıyla doluluk yüzde 95’e ulaştı.
Şehrin doğusundaki 2 bin 635 rakımlı Davraz Kayak Merkezi’nde, oteller bölgesinde 75 santimetre olan kar kalınlığı, yüksek kesimlerde 1,5 metreyi buldu. Yarı yıl tatiliyle yoğunluğun yaşandığı merkezde, ziyaretçilerin bir kısmı oteller bölgesinde kızakla […]

Isparta Snowbord Ve Kayakta En İyileri Seçti

Isparta Snowbord Ve Kayakta En İyileri Seçti :Davraz Kayak Merkezi’nde düzenlenen Isparta Okullar Arası Kayak ve Snowboard Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler, Isparta’yı Türkiye Şampiyonası’nda temsil edecek.
Isparta Okullar Arası Kayak ve Snowboard Yarışması, Davraz Kayak Merkezi’nde düzenlendi.
Merkezdeki Sümbül Tepe’de gerçekleştirilen yarışmaya 35 sporcu katıldı. Minik, küçük, yıldızlar ve gençler kategorisinde daha önceden belirlenen parkurları geçen sporcular, […]

63 / 6,558