Kategori arsivi: 80 Osmaniye

Osmaniye – Zorkun Teleferik Projesi Hayata Geçiyor

Osmaniye – Zorkun Teleferik Projesi Hayata Geçiyor :Osmaniye’nin en büyük hayalleri arasında yer alan Teleferik Projesi, hayata geçiyor.
Osmaniye İl Genel Meclisinin Kasım ayı oturumunda Karaçay Vadisinde Teleferik Sistemi Fizibilitesi yapılması için DOĞAKA’ya DFD Projesi sunulması ve söz konusu projeye eş finansman sağlanması için oy birliği ile karar alındı.
Osmaniye İl Özel İdaresi tarafından DOĞAKA Doğrudan Faaliyet […]

Düziçi teleferik projesi tamam

Düziçi teleferik projesi tamam :Düziçi Belediye başkanı Ökkeş Namlı, Düldül Dağına yapılması planlanan Teleferik Projesi hakkında katılımcıları bilgilendirdi.
27 Kasım Cuma günü saat 14.00’da Belediye toplantı salonunda Muhtarlar ve Okul müdürleriyle bir araya gelen Düziçi Belediye başkanı Ökkeş Namlı, “24 kasım bu büyük proje öğretmenler gününe ithaf olunur.
Düziçi günden güne değişiyor, güzelleşiyor, büyüyor ve sürekli yenileri […]

Düziçi’ne teleferik geliyor

Düziçi’ne teleferik geliyor :Düziçi Belediyesi ile SER-SE firması arasında Teleferik Projesini Hazırlama sözleşmesi imzalandı. Hayal gerçeğe dönüştü. Teleferik ile Türkiye Düziçinin daha yakından tanıyacak.
SER-SE Firması 90 günde 2246 metre yüksekliğindeki Düldül Dağına Teleferiğin gidiş-dönüş güzergahı ile direklerin yerlerini belirleyerek hazırlanan projeyi Belediyeye teslim edecek.200 bin Tl bedelli projenin tamamlanmasının ardından proje bu defa da inşaat […]

Düldül Dağı Teleferik Projesi ’nde gelinen son nokta

Düldül Dağı Teleferik Projesi ’nde gelinen son nokta :Doğaka’nın desteği, Osmaniye valiliği İl Özel İdaresi ile Düziçi Belediyesi’nin ortak olduğu Düldül Dağı Teleferik Projesi’nde gelinen son nokta hakkında basına bilgi verildi.
Düziçi Belediyesi toplantı salonunda bugün saat 14.00’de yapılan Düldül Dağı Teleferik Projesi Basını Bilgilendirme toplantısında Soma’da hayatını kaybeden madenciler için bir dakikalık saygı duruşu ile […]

Düldül Dağı Teleferik Projesi için katkı sağlayan Büyükalaca’ya teşekkür

Düldül Dağı Teleferik Projesi için katkı sağlayan Büyükalaca’ya teşekkür :Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca’ya, Düldül Dağı’na Teleferik Projesi’ne Katkılarından dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu. Başkan Namlı, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Doğrudan Faaliyet Desteği programı kapsamında, OKÜ Mühendislik Fakültesi ve Osmaniye İl Özel İdaresi proje ortakları tarafından […]

Düldül Dağı Teleferik projesi Düziçi turizmini canlandıracak

Düldül Dağı Teleferik projesi Düziçi turizmini canlandıracak :Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, yörede turizmi calandırmayı amaçlayan “Düldül Dağı’na Teleferik Projesi”nin Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildiğini belirtti. Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede organize sanayi bölgesi kurulacak genişlikte alan bulunmamasının, kendilerini turizm konusundaki arayışlara yönlendirdiğini söyledi.
Kenttin, turizm yatırımlarıyla ekonomik kalkınmasını sağlayacak […]

Düldül Dağına teleferik için güzergah netleşti

Düldül Dağına teleferik için güzergah netleşti :Düziçi Belediyesinin girişimleri ve Osmaniye Valili ile İl Özel İdaresinin de ortaklığında sürdürülen Düldül’e Teleferik için güzergâh netleşti.
Çitli köyünden 700 rakımdan başlayan çıkış başlangıcı, Vayıs Sırtından Kafemik tepelerine doğru ilerliyor Kınkılıç tepeleri ve Başkanoş’un orta zirvesinden 2247 metre yükseklikteki Beşik Düldül’ünde sona eriyor.
6200 metre uzunluğunda düşünülen Teleferik hattının direklerinin […]

57 / 1,146