Kategori arsivi: 13 Bitlis

Tatvanda teleferikli seyir terası yapılacak

Tatvanda teleferikli seyir terası yapılacak :Bitlis’in Tatvan Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında, ilçeye ulaşımı teleferik ile sağlanacak olan seyir terası yapılacak.
Bitlis’in Tatvan Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında, ilçeye ulaşımı teleferik ile sağlanacak olan seyir terası yapılacak.
Karataş ile Çağlayan Mahallesi’nin üst tarafında bulunan yere seyir tepesi yapılacağını ve yapılacak olan seyir tepesi ile fuar alanı arasına […]

Bitlis’te Nisan Ayında Kayak Keyfi

Bitlis’te Nisan Ayında Kayak Keyfi :Türkiye’nin birçok bölgesinde bahar mevsimi yaşanırken, Bitlisli kayakseverler nisan ayında kayak yapmanın keyfini yaşıyor.
Avrupa Seçkin Destinasyonları (EDEN) Projesi kapsamında birinci seçilerek “Mükemmeliyet Ödülü” alan Nemrut Krater Gölü ile Van Gölü arasında bulunan Nemrut Kardelen Kayak Merkezi, eşsiz manzara karşısında vatandaşlara kayma imkanı sunuyor.
Tatvan ilçesine 13 kilometre uzaklıktaki Nemrut Dağı eteğine […]

Kayak Kulüplerinden, Başkan Olan’a Plaket

Kayak Kulüplerinden, Başkan Olan’a Plaket :Bitlis’teki kayak kulübü yöneticileri ve Yükseliş mahallesi muhtarı Bayram Kurttekin, Belediye Başkanı Hüseyin Olan’ı makamında ziyaret etti.
Kayak sporuna verdiği destekten dolayı kulüp yöneticileri ve Kurttekin, Başkan Olan’a plaket takdim etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Olan, kayak sporunun geliştirilmesi için kulüplere 60 kayak takımı verdiklerini belirtti.
Kışın kayak merkezi yolunun sürekli açık […]

Avrupa destinasyonu kayak merkezine büyük ilgi

Avrupa destinasyonu kayak merkezine büyük ilgi :Avrupa Seçkin Destinasyonunun Mükemmeliyet Ödülüne layık görülen Bitlis’in TatVan ilçesindeki Nemrut krater gölü ve Nemrut dağındaki kayak merkezi, hafta sonu vatandaşların akınına uğradı.
Avrupa Seçkin Destinasyonları (EDEN) Projesi kapsamında birinci seçilerek Mükemmeliyet Ödülü alan Nemrut krater gölü ve Nemrut dağı, yazın doğa, kışın kayakseverlerin uğrak yeri oldu. Konumu itibarıyla Nemrut […]

Nemrut Kayak Merkezi Vatandaşların Akınına Uğruyor

Nemrut Kayak Merkezi Vatandaşların Akınına Uğruyor :Tatvan ilçesindeki Nemrut Kayak Merkezi, hafta sonları vatandaşların akınına uğruyor.
Hafta sonunu değerlendirmek isteyen vatandaşların bir kısmı sabahın erken saatlerinde Nemrut Dağında güzel manzaranın tadını çıkarırken, bazıları da kayak keyfini yaşıyor.
Vatandaşların hafta sonları tesise yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Nemrut Kardelen Kayak Merkezi Müdürü Faruk Sinoğlu, kayak severler için tesiste […]

Bitliste meşaleli kayak gösterisi

Bitliste meşaleli kayak gösterisi :Bitlis’te düzenlenen kayak yarışmalarının sonrasında sporcular meşaleli kayak gösterisi yaptı .
Bitlis Valiliği ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce yapılmış olan kayaklı koşu, alp disiplini ve snowbord yarışmalarının sonrasında , meşaleli kayak gösterisi tertip etti .
Erhan Onur Güler Kayak Merkezi’nin doruğuna çıkan sporcuların, ellerindeki meşalelerle kayması rengarenk görüntülere oyun alanı/sahne oldu […]

Bitlis’te göl manzarası eşliğinde kayak keyfi

Bitlis’te göl manzarası eşliğinde kayak keyfi :Tatvan ilçesindeki Nemrut Kardelen Kayak Merkezi, kayakseverlere göl manzarası karşısında kayak yapma olanağı sunuyor.
Tatvan’a 13 kilometre uzaklıktaki Nemrut Dağı eteğinde bulunan kayak merkezi, Bitlis merkez ve ilçeleri ile çevre ilerden gelen kayaksevelerin akınına uğradı.
Bölgede kar seviyesinin istenilen seviyeye ulaşmasıyla kayakseverler, Nemrut Krater Gölü ve Van Gölü arasındaki kayak merkezinde […]

26 / 1,757