Kategori arsivi: Bitlis Kayak Merkezi

Tatvanda öğrencilere kayak eğitimi verildi

Tatvanda öğrencilere kayak eğitimi verildi :Bitlis’in Tatvan Kaymakamlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçedeki maddi durumu iyi olmayan başarılı öğrencilere yönelik kayak eğitimi programı düzenledi.
Tatvan ilçesinde bulunan Nemrut Kayak Merkezi’nde düzenlenen program çerçevesinde bir hafta boyunca bir yandan kayak yapmasını bilmeyen öğrencilere kayak eğitimi verilirken diğer yandan ise öğrencilerin kayak yaparak gönüllerince eğlenmesi […]

Bitliste Meşaleli Kayak Şov

Bitliste Meşaleli Kayak Şov :Bitlis’te meşaleli ve havai fişekli yapılan kayak gösterisi, güzel görüntüler oluşturdu.Gençlik spor Genel Müdürlüğünce Bitlis’te, düzenlenen “9. GAP Kış Oyunları” kapsamında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Erhan Onur Güler Kayak Merkezi’nde, meşaleli ve havai fişekli kayak gösterisi yapıldı.
Sporculara ve antrenörlere sucuk emek ikram edilmesinin ardından, pistte şarkılar eşliğinde çekilen […]

Bitlisteki Gap Kış Oyunları Ödül Töreniyle Sona Erdi

Bitlisteki Gap Kış Oyunları Ödül Töreniyle Sona Erdi :Bitlis’te Gençlik Spor Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘9’uncu GAP Kış Oyunları’ ödül töreniyle sona erdi.
Bitlis Erhan Onur Güler Kayak Merkezi’nde 30 Ocak’ta başlayan yarışlara. 16 ilden 267 sporcu katıldı. Bugün Alp, Kuzey disiplini ve snowboard dalında yapılan yarışmalarla oyunlar son buldu. Yarışmalarda il bazında Alp Disiplinde birinciliği […]

Geleceğin kayakçıları Bitliste yetişiyor

Geleceğin kayakçıları Bitliste yetişiyor :Kayak Temel Eğitim Kampı’nda yaşları 5 ile 15 arasında değişen çocuklar, dünya standartlarındaki kayak pistinde milli takıma girmek için çalışıyor.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan Kayak Temel Eğitim Kampı’nda yaşları 5 ile 15 arasında değişen çocuklar, dünya standartlarındaki kayak pistinde milli takıma girmek için çalışıyor.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl […]

Karda Mangal Keyfi

Karda Mangal Keyfi :Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan Nemrut Kayak Merkezi’nde düzenlenen ’Kar Şenliği’ renkli görüntülere sahne oldu.itlis’in Tatvan ilçesinde bulunan Nemrut Kayak Merkezi’nde düzenlenen ‘Kar Şenliği’ renkli görüntülere sahne oldu.
Bitlis’in Güroymak Kaymakamlığı ile Güroymak Esnaf ve Sanatkarlar Odası (GESO) Başkanlığı tarafından Nemrut Kayak Merkezi’nde düzenlenen Kar Şenliği’ne Güroymak Kaymakamı Çağlayan Kaya, kurum müdürleri, vatandaşlar ve […]

Nemrut Kayak tesisleri yarıyıl tatiline hazır

Nemrut Kayak tesisleri yarıyıl tatiline hazır :Bitlis’in Tatvan İlçesi’ndeki Nemrut Kayak Merkezi kayakseverleri bekliyor.
Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde 2004 yılında açılışı yapılan 2 bin 550 metre uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun pistleri arasında gösterilen Nemrut Kayak Merkezi, kar yağışı ile birlikte hafta sonları ziyaretçilerin uğrak mekanı haline geldi. Okulların da yarıyıl tatiline girmesiyle yoğunluğun artacağını belirten vatandaşlar, […]

Çözüm Süreci Kayak Sporuna Katkı Sunuyor

Çözüm Süreci Kayak Sporuna Katkı Sunuyor :Bitlis’te, kar yağışını fırsat bilenler kentteki kayak merkezlerine akın ederken, vatandaşlar çözüm sürecinin kayak sporuna katkı sağladığını belirtti.
Kentte hafta boyu güneşli geçen havanın ardından gece etkili olan ve gün boyu aralıklarla etkisini sürdüren kar yağışıyla kayak merkezlerindeki kar doluluk oranını fırsat bilen vatandaşlar, hafta sonunu aileleriyle kayak merkezlerinde geçirmeyi […]

26 / 3,193