Kategori arsivi: 30 Hakkari

Hakkarideki kayak merkezleri sezona hazırlanıyor

Hakkarideki kayak merkezleri sezona hazırlanıyor : “İnşallah bu yıl daha büyük kitlelere, gruplara hizmet edeceğiz. Kayak merkezimizdeki çalışmalar son aşamada. Merkezimizi halkımızın hizmetine sunmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz”
Yılın 6 ayı kar yağmasına rağmen terör saldırıları nedeniyle kış turizminde istediği noktaya ulaşamayan Hakkari’de, kayak merkezlerindeki çalışmalarda sona gelindi. Kayak sezonunun açılmasıyla vatandaşların Hakkari’deki tesislerde […]

Hakkari Dağlarında Snowboard Keyfi

Hakkari Dağlarında Snowboard Keyfi :Hakkari’nin 2 bin 700 rakımlı Merga Bütan Yaylası’ndaki kayak merkezi, Nisan ayında da kayak severlerin akınına uğradı.
Türkiye’nin bir çok ilinde bahar havası yaşanırken, Hakkari’nin 2 bin 700 rakımlı Merga Bütan Yaylası’ndaki Kayak merkezi, hafta sonları kayakseverleri ağırlıyor. Özellikle memurların hafta sonunu değerlendirmek için tercih ettiği kayak merkezinde bazıları snowboard yaparken, bazıları […]

Merga Bütan Yaylası’nda 2800 Rakımda Kayak Keyfi

Merga Bütan Yaylası’nda 2800 Rakımda Kayak Keyfi :Hakkari’nin 2800 rakımlı Merga Bütan Yaylası’ndaki kayak merkezi hafta sonları vatandaşların akınına uğruyor.
Şehir merkezinden 12 kilometre uzaklıkta bulunan ve 800 metre piste sahip 2800 rakımdaki kayak merkezine akın eden vatandaşlar, saatlerce kaymanın keyfini yaşadı. Son günlerde havaların ısınması ile birlikte hafta sonları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü […]

Hakkaride Kayak Keyfi

Hakkaride Kayak Keyfi : Hakkari’de kayak keyfi Merga Bütan Kayak Merkezi, kentte yaşayanlardan ilgi görüyor Hakkari’de kış sporlarına ilgi duyanlar, Merga Büte kayak merkezini tercih ediyor.
Kent merkezine 12 kilometre uzaklıktaki 2 bin 800 rakımlı bölgede bulunan kayak merkezine gelen vatandaşlar, kayak ve yürüyüş yapıyor.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal, yaptığı açıklamada, 6 yıl […]

Hakkari’de Kayak Yarışması

Hakkari’de Kayak Yarışması.Kulüplerarası kayak yarışmasında 52 sporcu kıyasıya mücadele etti, renkli görüntüler yaşandı.
Kent merkezinden yaklaşık 12 kilometre uzaklıktaki Merga Büta Kayak Merkezi’nde gerçekleştirilen Kulüplerarası Alp Disiplini Kayak İl Birinciliği Yarışması’na 8 kulüpten 52 sporcu katıldı.
Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ile Kayak İl Temsilciliğince düzenlenen yarışmada sporcular dereceye girmek için büyük çaba harcadı.
Renkli görüntülerin de yaşandığı […]

Kayak Yarışması İl Birinciliği Ertelendi

Kayak Yarışması İl Birinciliği Ertelendi : Hakkari’deki 2700 rakımlı Merga Büte Kayak Merkezi’nde yapılması planlanan Kulüpler Arası Kayak Yarışması olumsuz hava şartları nedeniyle ertelendi.
Hakkari Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü ile Kayak İl Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenleyeceği Kulüpler Arası Alt Disiplini Kayak İl Birinciliği yarışması sis ve fırtına nedeniyle ileriki bir tarihe ertelendi. Gençlik Hizmetleri ve […]

Hakkari’de Öğretmenler Kayak Keyfi Yaptı

Hakkari’de Öğretmenler Kayak Keyfi Yaptı :Hakkari’de, 2700 rakımlı Merga Büte Kayak Merkezi öğretmenlerin kayak keyfine sahne oldu. Öğretmenler ailelerine selam göndermeyi de ihmal etmedi.
Hakkari’de görev yapan öğretmenler, 2700 rakımlı Merga Büte Kayak Merkezinde hem kaymanın keyfini çıkardı hem de ailelerine selam gönderdi.
KAYAK SEVERLER AKIN ETTİ
Sosyal alanların bulunmadığı ismi sürekli olaylarla gündemde olan Hakkari’deki 2700 rakımlı […]

26 / 4,610