Kategori arsivi: Bayraktepe Kayak Merkezi

Sarıkamış Turizm Derneği Kış Sezonu Konusunda İstişare Toplantısı Yaptı

Sarıkamış Turizm Derneği Kış Sezonu Konusunda İstişare Toplantısı Yaptı :Sarıkamış’ta faaliyetini sürdüren Sarıkamış Turizm Derneği (SATURDER), Bayraktepe Kayak merkezinin Kış sezonuna yetişmesi konusunda istişare toplantısı yaptı.
Konu hakkında bilgi aldığımız SATURDER başkanı Mir Hasan TAŞ” Yangın dolayısı ile zarar gören İniş İstasyonu, Kafeterya ve Kumanda kulübesinin kış sezonuna yetişmesi için Bakanlık yetkililerin bir haftalık süreçte yapmış […]

Sarıkamış Kayak Merkezinde terör zararı 1 milyon euro

Sarıkamış Kayak Merkezinde terör zararı 1 milyon euro :KIŞ turizminde doğudaki İsviçre olarak tanınan Sarıkamış Bayraktepe Kayak Merkezi’ne, geçen 13 Eylül’deki PKK’lı teröristlerin saldırısında maddi zararının 1 milyon euro (3.4 milyon lira) olduğu belirlendi.
Sarıkamış Turizm Derneği (SATURDER) Başkanı ve turizm yatırımcısı Mir Hasan Taş, sarıçam ormanları ve kristal kar özelliği ile tanınan merkezde teröristlerin telesiyej […]

Sarıkamış Bayraktepe Kayak Merkezi

Sarıkamış Bayraktepe Kayak Merkezi :Kars’ın Sarıkamış ilçesine bağlı Bayraktepe yamaçlarında konumlanmış Sarıkamış Bayraktepe Kayak Merkezi, sarıçam ormanlarının beyaz örtüyle kaplandığı, kuş sesleri eşliğinde, kristal kar tanelerinin ışıltısı içinde kayıp doğanın tüm güzelliklerini hissedeceğiniz muhteşem bir kayak merkezi. Sarıkamış, Alplerden sonra kar kalitesi bakımından dünyada ikinci yer olarak gösteriliyor. Türkiye’nin doğusunda yer alan ve henüz tam […]

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi Sezonuna Merhaba Dedi

Kars Sarıkamış Kayak Merkezi Sezonuna Merhaba Dedi :Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Bayraktepe Kayak Merkezi sezonu açtı. Merkezde kar kalınlığının 40 santimetreyi bulduğu, bu oranın kayak için yeterli olduğu bildirildi.
Bayraktepe Kayak Merkezi’nde, Kafkas oyunları eşliğinde düzenlenen açılış sonrası meşaleli kayak ve havai fişek gösterisi yapıldı.
Sarıkamış Bayraktepe Kayak Merkezi Kar-Sar-Tur İşletmesi Genel Müdürü Sacit Özbey, Sarıkamış Kayak Merkezi’nin […]

Bayraktepe Kayak Merkezinde Atlı kızaklar kışa hazır

Bayraktepe Kayak Merkezinde Atlı kızaklar kışa hazır : Türkiye’nin önemli kış turizm merkezleri arasında yer alan Kars’ın Sarıkamış ilçesinde kullanılan atlı kızaklar, kayak sezonunda ilçeye gelecek turistler için hazırlandı.
Türkiye’nin önemli kayak merkezleri arasında yer alan Sarıkamış ilçesinde turizm amaçlı kullanılan kızaklı atlara, kışlık için kancalı nal takılmaya başlandı.
Kent merkezinde vatandaşların vazgeçilmez ulaşım aracı olan, Bayraktepe […]

Bayraktepe Kayak Merkezi Yolu Sıcak Asfalt Kaplandı

Bayraktepe Kayak Merkezi Yolu Sıcak Asfalt Kaplandı :Kars’ın Sarıkamış İlçesi’nde bulunan Bayraktepe Kayak Merkezi’nin girişine yapılan yol, Vali Eyüp Tepe’nin katılımıyla açıldı.
Kış Turizm önemlik merkezlerinden bir tanesi olan Sarıkamış oteller bölgesinde yapılan sıcak asfalt yol, bölgenin havasınıda değiştirdi.
Kars Valisi Eyüp Tepe, Karayolları 18. Bölge Müdürü Necati Çakıroğlu ve Kaymakam Muhammed Gürbüz ile Bayraktepe Kayak Merkezi’nin […]

Bayraktepe Kayak Merkezi Kış Sezonuna Hazırlanıyor

Bayraktepe Kayak Merkezi Kış Sezonuna Hazırlanıyor :Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Sarıkamış’taki Bayraktepe Kayak Merkezi’nde çalışan görevliler, kış sezonu hazırlıklarına başladı.
Sarıçam ormanları arasında yer alan ve kristal karıyla bilinen Bayraktepe Kayak Merkezi’ndeki mekanik tesislerde ve pistler bölgesindeki çalışmalar hızlandı.
Kaymakam Muhammed Gürbüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşan kış mevsimi öncesinde pistler bölgesi ve mekanik tesislerde […]

24 / 1,877