Kategori arsivi: Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi

JAK timlerinden şehitler için meşaleli kayak gösterisi

İlçedeki Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde düzenlenen meşaleli kayak gösterisinde, JAK timleri ellerindeki meşalelerle zirveden inerek, kayak merkezinin pistinde demirle yazılan ve gazlı bezlerin sarılı olduğu “Sarıkamış 103. yıl” yazısını ateşledi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, izledikleri meşaleli gösterinin ardından katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
Kayak gösterisini, Kars Valisi Rahmi […]

Kars Valisi Doğan, Sarıkamış’ta İncelemelerde Bulundu

Kars Valisi Doğan, Sarıkamış’ta İncelemelerde Bulundu :Kars Valisi Rahmi Doğan, Sarıkamış ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Vali Doğan, ilk olarak Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi oteller bölgesinde yapımı devam eden “Kütük Ev” inşaatını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Vali Doğan, İl Özel İdaresi tarafından sosyal tesis olarak yaptırılan Kütük Ev’in doğaya uygun ahşap malzeme ile inşa edileceğini, ocak […]

Cıbıltepe Kayak Merkezinin Yolları Asfaltlanıyor

Cıbıltepe Kayak Merkezinin Yolları Asfaltlanıyor :Türkiye’nin önemli kış turizm merkezleri arasında yer alan Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi’nin yolları sıcak asfaltla kaplanıyor.
Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla Sarıkamış Belediyesi tarafından yaptırılan sıcak asfalt çalışmaları havaların ısınmasıyla hız kesmeden devam ediyor.
Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, gerek ilçe merkezi gerekse kayak tesisleri bölgesinin gelişmesi ve […]

Cıbıltepe Kayak Merkezi, Kayak Sezonuna Hazırlanıyor

Cıbıltepe Kayak Merkezi, Kayak Sezonuna Hazırlanıyor :Türkiye’nin önemli kış turizm merkezleri arasındaki Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi, kayak sezonuna hazırlanıyor.
Kayak merkezinde incelemelerde bulunan Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, çalışmaların çok hızlı bir şekilde devam ettirildiğini söyledi.
Bir taraftan “Erzurum, Erzincan ve Kars Kış Turizmi Koridoru” projesi kapsamında kanalizasyon şebekesi, kolektör hattı, atık […]

Geleceğin şampiyonları Sarıkamışta kampa girdi

Geleceğin şampiyonları Sarıkamışta kampa girdi :Türkiye Kayak Federasyonu 2016-2017 faaliyet programı kapsamında, snowboard çocuk-1 ve minikler takımı yaz kondisyon kampı Kars’ın Sarıkamış ilçesinde başladı.
Cıbıltepe Kayak Merkezi’ndeki bir otelde konaklayan 25 sporcu ve 5 antrenörden oluşan ekip, kayak sezonu öncesinde çalışmalarını sürdürüyor.
Sporcular, antrenörler denetiminde 2 bin 200 rakımda günde 4 saat kültür fizik, kondisyon, koşu ve […]

Erzurum, Erzincan ve Kars Kış Turizmi Koridoru Projesi

Erzurum, Erzincan ve Kars Kış Turizmi Koridoru Projesi :Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Belediye Başkanı Göksal Toksoy ile Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi oteller bölgesinde devam eden “Erzurum, Erzincan ve Kars Kış Turizmi Koridoru Projesi” çalışmalarını inceledi.
Karaman, burada yaptığı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan ve AB fonları ile desteklenen, […]

Sarıkamış Yatırımlarla Bölgenin Turizm Merkezi Olacak

Sarıkamış Yatırımlarla Bölgenin Turizm Merkezi Olacak :Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaptırılan yağmur suyu ve yol yapımı projesi hayata geçirildi.
Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy,12 bin yatak kapasiteli Cıbıltepe Kaya Merkezi’nde hayata geçen projelerle alt ve üst yapı çalışmalarının tamamlanmış olacağını belirtti.
Toksoy, bölgenin tamamında çalışmaların master planı çerçevesinde hızlı bir şekilde yürütüldüğünü […]

34 / 2,978