Kategori arsivi: Sarıkamış Kayak Merkezi

Kış turizm koridoru mercek altında

Kış turizm koridoru mercek altında :Erzurum, Erzincan, Kars kış turizm koridoru mercek altında
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Avrupa Birliği ile ortaklaşa yürüttüğü ‘Erzurum Erzincan Kars Kış Turizm Koridoru’ projesinde, Avrupalı turizm uzmanları ‘değer zinciri’ çalıştayı düzenledi. Proje yürütücüleri, çalıştayda bölgenin potansiyeli ve satış pazarlama stratejilerini ele aldı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Türkiye Turizm Stratejisi 2023’ kapsamında, Avrupa […]

Valilik Sarıkamış Güvenlik Bölgesi yazısını kaldırdı

Valilik Sarıkamış Güvenlik Bölgesi yazısını kaldırdı :Kars’ın kristal kar ve sarı çam ormanları ile eşsiz kayak merkezi Bayraktepe’de beklenen gelişme kış turizminin bittiği bugünlerde yaşandı. Kars Valiliği aylardır Sarıkamış için yaptığı ‘Güvenlik Bölgesi’ uyarısını resmi sitenin üst manşetinden kaldırdı.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Zülküf Koçak ve turizmcilerin tepkilerine rağmen son günlere kadar devam eden […]

Kayak acıktırır

Kayak acıktırır :Gün boyu bembeyaz karla kaplı dağlarda kayak yaptınız acıktınız. Sıra geldi karnınızı doyurmaya. Bursa’nın İskender Kebabı, Bolu’nun sulu tencere yemekleri, Erzurum’un cağ kebabı, Kayseri’nin mantısı ve Kars’ın gravyer peyniri… Türkiye’nin gözde kayak merkezlerinin bulunduğu şehirlerde unutamayacağınız yöresel lezzetler tadabilirsiniz…
Bursa
Uludağ, Türkiye’nin en popüler kayak merkezi. Merkezin bulunduğu Bursa ise ünü tüm dünyaya yayılan İskender […]

Sarıkamış Kış Oyunları Festivali’nde eğlence doruktaydı

Sarıkamış Kış Oyunları Festivali’nde eğlence doruktaydı :Türkiye’nin bu kapsamdaki ilk kış oyunları festivali olan Sarıkamış Kış Oyunları Festivali 15-17 Ocak 2016 tarihleri arasında Sarıkamış Kayak Merkezi’ nde gerçekleşti.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Sarıkamış Kaymakamlığı, Sarıkamış Belediyesi ve SERKA’nın (Serhat Kalkınma Ajansı) desteği ile Ogel Kardeşler ana sponsorluğunda Eksi 36 Derneği tarafından organize […]

Sarıkamış’a kayakçılar traktör römorkuyla çıkarılıyor iddiası

Sarıkamış’a kayakçılar traktör römorkuyla çıkarılıyor iddiası :Kristal kar, sarı çam ormanları ve eşsiz tabiatı ile kayak severleri bekleyen Sarıkamış kayak merkezinde otelciler muammaya dönüşen telesiyej onarımına alternatif buldu. MHP Sarıkamış İlçe Başkanı Zülküf Koçak’ın iddiasına göre, turizmciler kayakseverleri zirveye taşımak için traktör seferleri düzenliyor.
MHP Sarıkamış İlçe Başkanı Zülküf Koçak, kayak sezonunun yarısını kayıpla geçiren otellerin […]

Sarıkamış Kayak Merkezi telesiyeji test çalışması yapıldı

Sarıkamış Kayak Merkezi telesiyeji test çalışması yapıldı :Kars Sarıkamış Kayak Merkezi’nde 3 ay önce hasar gören telesiyej yenilenerek hizmete hazır hale getirildi. Telesiyejin bugün test çalışması yapıldı ve ilk sandalye Türk bayrağıyla birlikte zirveye gönderildi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Sarıkamış Kayak Merkezi’nin yenilenen 2. etap telesjyej istasyonunda deneme sürüşü gerçekleştirildi. Test aşaması yapılan tesisin ilk […]

Sarıkamış Kış Oyunları Festivali için geri sayım

Sarıkamış Kış Oyunları Festivali için geri sayım :Sarıkamış Belediye Başkanı Toksoy “İlçemiz doğal güzellikleriyle hem yaz hemde kış turizminde oldukça avantajlı bir konumda. Biz bu avantajımızı böyle ulusal ve uluslararası organizasyonlarda kullanmak istiyoruz”
Sarıkamış Kayak Merkezi’nde gerçekleştirilecek Sarıkamış Kış Oyunları Festivali için hazırlıklar sürüyor.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Sarıkamış Kaymakamlığı, Sarıkamış Belediyesi ve […]

30 / 1,815