Kategori arsivi: 44 Malatya

Malatya’ya teleferik inşa ediliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Teleferik Projesi için istasyonların projelendirilme çalışmaları başladı.
Malatya’nın ’50 yıllık hayali’ olarak nitelendirilen ve kent merkezinden TOKİ zirvesine ulaşılmasını sağlayacak teleferik projesi için kurulacak istasyonların etüd ve projelendirilme ihalesi yapıldı. Faaliyete geçirilecek proje sayesinde bir turist, yaklaşık 15-20 dakikalık bir teleferik yolculuğunun ardından kentin önemli bir bölümünü de izlemiş olacak.
Malatya Büyükşehir […]

Vali Toprak, Yama Dağında İncelemelerde Bulundu

Vali Toprak, Yama Dağında İncelemelerde Bulundu :Malatya Valisi Mustafa Toprak, Hekimhan ilçesi Yama Dağı’nda yapımı süren kayak merkezinde incelemelerde bulundu.
Beraberindeki heyetle Hekimhan Yama Dağı Kayak Merkezine giden Vali Toprak, burada Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı’dan tesisin yapımı konusunda bilgi aldı.
Tesisi gezen Toprak, gazetecilere yaptığı açıklamada, tesisin Yama Dağı için ideal olduğunu, ancak […]

Yama Dağı Kayak Merkezinde son durum

Yama Dağı Kayak Merkezinde son durum :Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Hekimhan İlçesi sınırlarına yaptırılan Yama Dağı Kayak Merkezi bu kış sezonu da faaliyete geçmeyecek. Yeni ödeneklerle birlikte ulaşım ve tesis eksiklikleri giderilecek merkezin kullanılabilir duruma gelmesi 2017 sonunu bulacak.
Malatya’da hem kayak sporlarının gelişmesini hem de kış turizminin ilgi görmesini sağlayacak olan […]

Malatya Teleferik Projesi İçin Sivas’ın Görüşü Alınacak

Malatya Teleferik Projesi İçin Sivas’ın Görüşü Alınacak :Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nın 2. oturumu gerçekleştirildi. Toplantıda Malatya’da yapılması planlanan Teleferik Projesi de görüşülürken, teleferiğin koruma altında olan eserlerin yanından geçecek olması üzerine Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nden konuyla ilgili görüş alınmasına karar verildi.
Toplantıda, Malatya’da yapılması planlanan teleferik projesi ile ilgili […]

Beydağına Teleferik İçin Plan Değişikliği

Beydağına Teleferik İçin Plan Değişikliği :Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan ayı çalışmalarını yaptığı üçüncü oturumla tamamladı. Şefik Şengün’ün başkanlık ettiği imar ağırlıklı gündemle yapılan meclis toplantısında MASKİ’nin alt yapı yatırımları için Çakır’a kredi yetkisi, MEGSAŞ’ın sermaye artırımı gibi konular görüşülerek karara bağlandı.
Kent merkezine teleferik
Büyükşehir Belediyesinin kent merkezine yapacağı teleferik projesi istasyon alanı için imar plan […]

Yama Dağı Kayak Merkezi Önümüzdeki Kışa Kaldı

Yama Dağı Kayak Merkezi Önümüzdeki Kışa Kaldı :Malatya’da hem kayak sporlarının gelişmesini hem de kış turizmini hareketlendirmesi beklenen Yama Dağı Kayak Merkezi, eksiklerinden dolayı bu kışa yetiştirilemedi.
Malatyalıların açılışını merakla beklediği kayak merkezi, yapımının tamamlanamamasından dolayı bu kış kullanılamayacak. Kayak merkezi, yapım çalışmalarında sona gelinmesine rağmen eksiklerinin giderilmemesinden dolayı teslimi gerçekleştirilemedi. İlk kayağın bu sezon yapılması […]

Yama Dağı Kayak Merkezi Sezona Yetişecek Mi

Yama Dağı Kayak Merkezi Sezona Yetişecek Mi :Malatya’da hem kayak sporlarının gelişmesini hem de kış turizminin ilgi görmesini sağlayacak olan Yama Dağı Kayak Merkezi, bu kışa yetiştirilmeye çalışılıyor. Malatya Valisi Süleyman Kamçı tarafından yakın bir şekilde takip edilen çalışmalar yolların yapılmasıyla birlikte son bulacak.
Malatya Valisi Süleyman Kamçı tarafından yapım çalışmaları yakın bir ilgiyle takip edilen […]

26 / 1,818