Kategori arsivi: Güzeldağ Kayak Merkezi

Güzeltepe, Kayak Severlerin Akınına Uğradı

Güzeltepe, Kayak Severlerin Akınına Uğradı :Güzeltepe Kayak Merkezi, hafta sonunda kayak severlerin akınına uğradı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, hafta sonu tatili nedeniyle vatandaşların kayak merkezine akın ettiğini ifade etti.
Başta çalışan ve öğrenciler olmak üzere vatandaşların kayak merkezine yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Kartal, kayak ve mangal keyfi yaparak güzel bir hafta sonu […]

Muş 1. Uluslararası Kar Festivali yapıldı

Muş 1. Uluslararası Kar Festivali yapıldı :Muş Kent Konseyi’ne bağlı Gençlik Meclisi ile Muş Turizm ve Kültürevi Gençlik Derneği’nin organizasyonu ile düzenlenen 1. Uluslararası Kar Festivali yapıldı. Muş Güzeldağ Kayak Merkezi tesisinde düzenlenen festivale Vali Vekili Ercan Öter, Belediye Başkanı Feyat Asya, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile yüzlerce vatandaş katıldı.
Çeşitli sosyal faaliyetlerin […]

Muş’taki Güzeltepe Kayak Merkezine Yoğun İlgi

Muş’taki Güzeltepe Kayak Merkezine Yoğun İlgi :Muş’taki Güzeltepe Kayak Merkezi, kayakseverlerin akınına uğruyor.
Muş’taki Güzeltepe Kayak Merkezi, kayakseverlerin akınına uğruyor. Aileleriyle kayak merkezine giden vatandaşlar ve kayakseverler, burada doyasıya kayak yapmanın keyfini yaşadı. Muş Vali Yardımcısı Ercan Öner, yaptığı açıklamada, Güzeltepe Kayak Merkezi’nin modern bir tesis olduğunu belirtti. Kayak pistini uzatmayı düşündüklerini ifade eden Öner, “Bu […]

1. Uluslararası Kar Festivali’nde Renkli Görüntüler

1. Uluslararası Kar Festivali’nde Renkli Görüntüler : Muş Kent Konseyi tarafından organize edilen, Valilik ve Belediye Başkanlığı tarafından desteklenen festival, Güzeltepe Kayak Merkezi’nde yapıldı.
Katılımcıların kayak yaptığı festivalde, Muş Belediyesi tarafından vatandaşlara ekmek arası köfte ve ayran ikram edildi.
Festival ile ilgili AA Muhabirine açıklamada bulunan Vali Yardımcısı Ercan Öner, yoğun kar yağışına rağmen festivale ilginin çok […]

Muş Kayak Merkezi’nin snowtrack sorunu

Muş Kayak Merkezi’nin snowtrack sorunu :Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, kayak tesisinde snowtrack bulunmadığı için vatandaşların güvenli kayak yapamadığını söyledi.
Kartal, yaptığı açıklamada, Muş Kayak Tesisi’nin bölgedeki kayak tesislerinden daha uzun süreli kar yağışına sahip olduğunu belirtti.
Kayak tesisinde snowtrcak ihtiyacı olduğunu aktaran Kartal, snowtrack araçları bulunmadığından karın yeterince ezilemediğini söyledi.
Bu nedenle kaymada ciddi […]

Güzeldağ Kayak Merkezi kayak severlerin hizmetine açıldı

Güzeldağ Kayak Merkezi kayak severlerin hizmetine açıldı :Muş’ta etkili kar yağışından sonra Güzeldağ Kayak Merkezi kayak severlerin hizmetine açıldı.
Muş’a yaklaşık 8 kilometre mesafede olan Güzeltepe Kayak Merkezi’nde yılın ilk kayağı yapıldı.
Kayak sezonun açılmasıyla birlikte vatandaşlar kayak merkezine akın etti. Kayak severler kış aylarında ilgi odağı haline gelen kayak merkezinde bin 100 metre yüksekliği ve 2,5 […]

Güzeltepe Kayak Merkezi tesisinde gerçeği aratmayan tatbikat

Güzeltepe Kayak Merkezi tesisinde gerçeği aratmayan tatbikat :Muş İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (afad) Arama Kurtarma ekipleri, karda gerçeği aratmayan tatbikat yaptı.
Güzeltepe Kayak Merkezi tesisinde düzenlenen arama kurtarma tatbikatı öncesi Vali Seddar Yavuz, kar motoruna bindi. Muş’ta etkili olan kar yağışı ile birlikte kayak merkezini çok iyi bir noktaya taşımak istediklerini ifade eden Vali […]

26 / 1,756