Kategori arsivi: 62 Tunceli

Tunceli Ovacıkta Kayak Merkezi Açıldı

Tunceli Ovacıkta Kayak Merkezi Açıldı :Bölgedeki ilk kayak merkezi olma özelli’ği taşıyan bu modern tesisle birlikte, Tuncelilerin 30 yıllık özlemi de son buldu.
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, tesisleşme hamlesinin Türkiye’nin dört bir yanında tüm hızıyla devam ettiğini belirtirken, Tunceli’deki kayak merkezinin bölgeye hem tıırizm hem de sportif açından büyük katkıları olacağını söyledi. Terör […]

Gençlik ve Spor Bakanlığı İlkleri Yaşatıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı İlkleri Yaşatıyor :Gençlik ve Spor Bakanlığı ilkleri yaşatıyor! Tunceli’nin Ovacık ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığınca 4,5 milyon TL’lik yatırımla yaptırılan kayak merkezi hizmete açıldı. Bölgedeki ilk kayak merkezi olma özelliği taşıyan bu modern tesisle birlikte, Tuncelilerin 30 yıllık özlemi de son buldu.
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, tesisleşme hamlesinin Türkiye’nin […]

Tunceli’ye 4,5 milyon liralık kayak pisti

Tunceli’ye 4,5 milyon liralık kayak pisti :Tunceli’nin Ovacık ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığınca 4,5 milyon liralık yatırımla yaptırılan kayak merkezi yoğun ilgi gördü.
Tunceli’nin Ovacık ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığınca 4,5 milyon liralık yatırımla yaptırılan kayak merkezi, hem hafta sonu hem de sömestr nedeniyle yöre sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Kar kalınlığının 1,5 metreyi bulduğu kayak merkezinde, ziyaretçiler […]

Tunceli Vali Yardımcısı Arslantaş kayak merkezini inceledi

Tunceli Vali Yardımcısı Arslantaş, kayak merkezini inceledi : Ovacık Kaymakamlığına vekalet eden Vali Yardımcısı Serdar Arslantaş, ilçede yapımı devam eden kayak merkezi ve pistinde incelemelerde bulundu.
Kayak Merkezi çalışanı ile görüşerek kayak sezonu için yapılan hazırlıklar hakkında bilgi alan Arslantaş, pistte kayat yaptı.
Aslantaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ovacık ilçesinin kayak sporu ve turizm açısından önemli bir […]

Türkiyenin yeni kayak merkezleri

Türkiyenin yeni kayak merkezleri :Courhevel, Chamonix (Fransa), St. Moritz (İsviçre), Zell am See (Avusturya), Cortina (İtalya), Aspen (Amerika), Borovets (Bulgaristan). Bunlar, her sene onbinlerce Türk’ün kayak yapmak için milyonlarca Euro harcadığı kayak merkezlerinden birkaçı.
Geçtiğimiz yıl sadece Courchevel’e 3500 Türk kayaksever gitmiş. Kişi başı ortalama 3000 euro harcama ile 10 milyon euro’nun üzerinde döviz Fransa’ya akmış. […]

Ovacıkta Beyaz Esaret

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde kalınlığı yer yer 3 metreyi bulan kar hayatı olumsuz etkiliyor.
Ovacık Belediyesi ekipleri, ilçe merkezindeki kar birikintilerini kepçelerle temizleyerek ana yolları yaya ve araç trafiğine açma çalışmalarına devam ediyor. Parklar ve tek katlı birçok bina kalınlığı yer yer 3 metreyi bulan kar birikintilerinin altında kalırken, vatandaşlar karın bir an önce temizlenmesini istedi. Emine […]

Ovacıkta kayak şenliği

Tunceli Emniyet Müdürlüğü, Çocuk ve Gençliğin Gelişimini Destekleme Projesi ve Programı (CanKanka) kapsamında, Ovacık ilçesinde kayak şenliği düzenledi.Ovacık Kayak Evi’nde düzenlenen şenliğe, ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi. Şenlikte yapılan kızak yarışmasında dereceye girenlere kızak, futbol ve basketbol topu, dijital müzik çalar ile çeşitli hediyeler verildi.
Kar üstünde mangal yapan çocuklar, keyifli anlar yaşadı.

Kaynak: haberturk
 

26 / 1,924