Kategori arsivi: 75 Ardahan

Ardahan Valisi Bilmez Yanlızçam Kayak Tesislerini Denetledi

Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ve Özel İdare Genel Sekreteri Anıl Aksel ile birlikte Yalnızçam Kayak Merkezi’ne giden Vali Bilmez, burada yapımı devam eden üç kilometrelik yeni kayak pisti ve telesiyej hattı çalışmalarını denetledi. Çalışmaları yerinde izleyen Vali Bilmez, yetkililerden çalışmanın gidişatı hakkında bilgi aldı. Yeni pist ve telesiyej hattının Ardahan’ın turizmi anlamında büyük bir gelişme […]

Vali Özefe, Yalnızçam Kayak Merkezinde incelemelerde bulundu

Vali Özefe, Yalnızçam Kayak Merkezinde incelemelerde bulundu :Vali İbrahim Özefe, Yalnızçam Kayak Merkezinde yeni telesiyej hattı ve kayak pistinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.
6,2 milyon Avroluk yatırımın yapılacağı kayak merkezinde, telesiyej hattı ve pistin kurulacağı alanı gezen Vali Özefe, bölgede yapılacak ağaçlandırma çalışmaları hakkında da yetkililerden bilgi aldı.

Atalaydan Yalnızçam Kayak Merkezi Müjdesi

Atalaydan Yalnızçam Kayak Merkezi Müjdesi :Ardahan Yalnızçam Kayak Merkezinin Bakanlar Kurulu kararı ile turizm bölgesi ilan edildiğinin ardından ikinci kez Bakanlar kurulu kararı ile yatırımlar listesine alınarak Cumhurbaşkanı R. Tayip Erdoğan imzası ile Resmi Gazetede yayınlanarak yürülüğe girmiş oldu.
Ardahan Milletvekili Prof Dr. Orhan Atalay’ın çok önemsediği ve yoğun bir emek harcadığı Ardahan yatırımlarına bir yenisini […]

Yalnızçam Kayak Merkezinde Spor Tesisleri Yapılıyor

Yalnızçam Kayak Merkezinde Spor Tesisleri Yapılıyor :Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Yalnızçam Kayak Merkezine giderek bölgede spor tesislerinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.
Yalnızçam Kayak Merkezi’nin denizden yaklaşık 2000 metre yüksekliğinde, doğa harikası bir yer olduğunu belirten Vali Deniz, buranın yüksek irtifalı kamp merkezi haline getirilmesi için çalışmaların sürdüğünü bildirdi. Kayak Merkezinde, 3 kilometrelik yeni bir telesiyej hattı […]

Kaymakam Teog’ta Başarılı Olan Öğrencileri Kayak Gezisi ile Ödüllendirdi

Kaymakam Teog’ta Başarılı Olan Öğrencileri Kayak Gezisi ile Ödüllendirdi :Arpaçay’da Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’nda başarılı olan öğrenciler kayak gezisi ile ödüllendirildi.
Arpaçay Kaymakamı Lokman Önder, TEOG sınavında başarılı öğrencileri, ödüllendirerek Ardahan Yalnızçam Kayak Merkezi’ne gönderdi.
Ardahan Yalnızçam Kayak Merkezi’nde iki gün tatil yapan 16 başarılı öğrenci, gündüzleri öğretmenleri Feyzullah Oy ve Çağla Önenç eğitmenliğinde […]

Yalnızçam Kayak Merkezi’nde hafta sonu yoğunluğu

Yalnızçam Kayak Merkezi’nde hafta sonu yoğunluğu :Ardahan’daki Yalnızçam Kayak Merkezi’nde hafta sonu yoğunluğu yaşandı.
Kar kalınlığının istenilen seviyeye ulaşmasının ardından hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlar kayak yapmanın keyfini yaşadı.
İl Özel İdaresi’ne ait Yalnızçam Oteli Müdürü Hüküdar Baydar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sektörde canlılık yaşadıklarını belirterek, otelde doluluk oranın yüzde yüz olduğunu söyledi.
Hafta sonununda kar ve havanın […]

Yalnızçam’da öğrenciler için özel sezon açılışı

Yalnızçam’da öğrenciler için özel sezon açılışı :Ardahan’daki kayak merkezinde, yarıyıl tatili nedeniyle öğrencilere özel sezon açılışı gerçekleştirildi
Ardahan’daki Yalnızçam Kayak Merkezi’nde, yarıyıl tatili nedeniyle öğrenciler için sezon açılışı yapıldı.
Türk bayraklarıyla alana gelen öğrenciler, Vali Ahmet Deniz ve Belediye Başkanı Faruk Köksoy ile kar altında sezonu açtı.
Vali Deniz, buradaki konuşmasında, kayak sezonunu daha önce açtıklarını ancak bugün […]

63 / 1,526