Kategori arsivi: 12 Bingöl

Bingöl Çapakçur Vadisine Teleferik Kurulacak

Bingöl Belediyesince hazırlanarak Fırat Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen ‘Bingöl’e Yeni Turizm Alanlarının Kazandırılması Projesi’nin sözleşmesi imzalandı. Proje kapsamında yamaç paraşütü uçuş bölgeleri belirlenecek, seyir terası düzenlenecek, teleferik için fizibilite araştırması yapılacak.
Bingöl Belediyesi tarafından hazırlanarak Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) ‘Turizm ve Endüstriyel Gelişme Mali Destek Programı’ kapsamında kabul edilen ‘Bingöl’e Yeni Turizm Alanlarının Kazandırılması Projesi’nin […]

Hesarek Kayak Tesisinin Yolu Tamamlandı

Hesarek Kayak Tesisinin Yolu Tamamlandı :Hesarek Kayak Tesislerinin 4 Milyon Liraya mal olan 11 kilometrelik yolu tamamlandı.
Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, bu yıl yapımına başlanan ve tamamlanan 11 km’lik haserek kayak tesisin yolunda incelemelerde bulundu.
Vali Yavuz Selim Köşger, yapımı tamamlanan Hesarek Kayak Tesisi yolunda incelemelerde bulundu. Yaklaşık 4 milyon TL’ye mal olan 11 km’lik yolda […]

Haserek Kayak Merkezi’ne yoğun ilgi

Haserek Kayak Merkezi’ne yoğun ilgi :Bingöl-Elazığ karayolu üzerinde bulunan Haserek Kayak Merkezi, hafta sonları kayak severlerin akınına uğruyor.
Bingöl Kent merkezine 34 kilometre uzaklıkta Dikme Köyü yakınlarındaki Haserek Dağı zirvesinde bulunan ve Bin 600 metre pist uzunluğuna sahip, 70 yatak kapasiteli otel binası, teleski, telesiyej ve baby lift bölümlerinden oluşan Haserek Kayak merkezi, kayak severler tarafından […]

Bingölde Kar Eğlencesi

Bingölde Kar Eğlencesi :Bingöl’de kar eğlencesi Diyarbakır, Mardin ve Şırnak’ın bazı ilçelerinde yaklaşık 3 ay süren sokağa çıkma yasağı ile çatışmalı ortam devam ederken Bingöl’de, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Bingöl Belediyesi’nin düzenlediği kayak etkinilğine katılan vatandaşlar, doyasıya eğlendi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 28 Şubat’ta açılışını yaptığı Hesarek Kayak Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe katılan vatandaşlar, naylon, leğen ve […]

Kültürümüzü Yaşayalım Yaşatalım Kayak Etkinliği

Kültürümüzü Yaşayalım Yaşatalım Kayak Etkinliği :Bingöl Belediyesince, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlen etkinlikte, vatandaşlar leğen ve kızakla kayak yaptı.
Belediye Başkanı Barakazi:
“Bu etkinliği geleneksel hale getirip, Bingöl’ün kültürüne katkı sunmak ve Hesarek Kayak Merkezinin tanıtımını yapmak amacındayız”
Bingöl Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle “Kültürümüzü yaşayalım, yaşatalım” kayak etkinliği düzenledi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından 28 Şubat’ta açılışı […]

Vali Köşger Haserek Kayak Tesisini İnceledi

Vali Köşger Haserek Kayak Tesisini İnceledi :Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Haserek Kayak Tesisinde incelemelerde bulundu.
Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Gençlik ve Spor Bakanlığınca Hesarek Dağı üzerinde yaptırılan Haserek Kayak Tesisinde incelemelerde bulundu. Köşger, tesis hakkında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan’dan bilgi aldı.
Köşger, burada yaptığı açıklamada, Türkiye’deki kayak tesisleri arasında en uzun […]

Kayakta Türkiye Birincisi Bingöl’den

Kayakta Türkiye Birincisi Bingöl’den :Türkiye K2 ligi Alp Disiplini U18 bayanlar Kayak Yarışmasında Bingöl’ü temsil eden başarılı sporcu Ezgi Bulşu, Türkiye birincisi oldu.
Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde düzenlen Türkiye K2 ligi Alp Disiplini U18 bayanlar Kayak Yarışmasında Bingöl’ü temsilen yarışan başarılı sporcu Ezgi Bulşu, U18 bayanlar kategorisinde Türkiye 1’incisi olarak önemli bir […]

25 / 2,027