Kategori arsivi: Haserek Kayak Merkezi

Hesarek Kayak Tesisinin Yolu Tamamlandı

Hesarek Kayak Tesisinin Yolu Tamamlandı :Hesarek Kayak Tesislerinin 4 Milyon Liraya mal olan 11 kilometrelik yolu tamamlandı.
Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, bu yıl yapımına başlanan ve tamamlanan 11 km’lik haserek kayak tesisin yolunda incelemelerde bulundu.
Vali Yavuz Selim Köşger, yapımı tamamlanan Hesarek Kayak Tesisi yolunda incelemelerde bulundu. Yaklaşık 4 milyon TL’ye mal olan 11 km’lik yolda […]

Haserek Kayak Merkezi’ne yoğun ilgi

Haserek Kayak Merkezi’ne yoğun ilgi :Bingöl-Elazığ karayolu üzerinde bulunan Haserek Kayak Merkezi, hafta sonları kayak severlerin akınına uğruyor.
Bingöl Kent merkezine 34 kilometre uzaklıkta Dikme Köyü yakınlarındaki Haserek Dağı zirvesinde bulunan ve Bin 600 metre pist uzunluğuna sahip, 70 yatak kapasiteli otel binası, teleski, telesiyej ve baby lift bölümlerinden oluşan Haserek Kayak merkezi, kayak severler tarafından […]

Bingölde Kar Eğlencesi

Bingölde Kar Eğlencesi :Bingöl’de kar eğlencesi Diyarbakır, Mardin ve Şırnak’ın bazı ilçelerinde yaklaşık 3 ay süren sokağa çıkma yasağı ile çatışmalı ortam devam ederken Bingöl’de, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Bingöl Belediyesi’nin düzenlediği kayak etkinilğine katılan vatandaşlar, doyasıya eğlendi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 28 Şubat’ta açılışını yaptığı Hesarek Kayak Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe katılan vatandaşlar, naylon, leğen ve […]

Kültürümüzü Yaşayalım Yaşatalım Kayak Etkinliği

Kültürümüzü Yaşayalım Yaşatalım Kayak Etkinliği :Bingöl Belediyesince, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlen etkinlikte, vatandaşlar leğen ve kızakla kayak yaptı.
Belediye Başkanı Barakazi:
“Bu etkinliği geleneksel hale getirip, Bingöl’ün kültürüne katkı sunmak ve Hesarek Kayak Merkezinin tanıtımını yapmak amacındayız”
Bingöl Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle “Kültürümüzü yaşayalım, yaşatalım” kayak etkinliği düzenledi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından 28 Şubat’ta açılışı […]

Vali Köşger Haserek Kayak Tesisini İnceledi

Vali Köşger Haserek Kayak Tesisini İnceledi :Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Haserek Kayak Tesisinde incelemelerde bulundu.
Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Gençlik ve Spor Bakanlığınca Hesarek Dağı üzerinde yaptırılan Haserek Kayak Tesisinde incelemelerde bulundu. Köşger, tesis hakkında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan’dan bilgi aldı.
Köşger, burada yaptığı açıklamada, Türkiye’deki kayak tesisleri arasında en uzun […]

Yolçatı Kayak Merkezi’nde sezon başladı

Yolçatı Kayak Merkezi’nde sezon başladı.Bingöl’de yaklaşık bir hafta etkili olan kar yağışı nedeniyle pistleri dolan Yolçatı Kayak Merkezi’nde sezon açıldı.
Bingöl-Elazığ karayolunun 25. kilometresindeki merkeze gelen vatandaşlar hem piknik hem de kayak yaptı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezonun ilk gününde kış sporlarını sevenlerin merkeze büyük ilgi gösterdiğini söyledi.
Haserek Dağı […]

Haserek Kayak Tesisi Kışa Hazır

Haserek Kayak Tesisi Kışa Hazır :Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, kent merkezine 34 kilometre uzaklıkta Dik köyü yakınlarındaki Haserek Dağı zirvesinde bulunan ve bin 600 metre pist uzunluğuna sahip, 70 yatak kapasiteli otel binası, teleski, telesiyej ve baby lift bölümlerinden oluşan Haserek Kayak Merkezi’ni inceledi.
Yılın 6 ayı karla kaplı olan dağda incelemelerde bulunan Vali Köşger’e, […]

34 / 1,934