Kategori arsivi: 09 Aydın

Pınarbaşı Aytepe Teleferik Hattı’nda Bitmeyen Bakım

Aydın Belediyesi tarafından 2009 yılında yaklaşık 3 milyon lira harcanarak yaptırılan ve şu anda Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin kontrolünde bulunan Pınarbaşı-Aytepe Teleferik Hattı, aylardır bitmeyen bakım nedeniyle kullanılamıyor. Atıl bir durumda olan teleferik hattında camlara asılan ‘teleferik hattı bakımdadır’ ibareleri ise vatandaşı oyalamaktan öteye geçemiyor.
Önce Aydın Belediyesi, ardından da Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde yaklaşık 10 yıldan bu […]

Aydın Pınarbaşı-Aytepe Teleferik Hattı, yeniden hizmetine girdi (Video)

Aydın Belediyesi tarafından 2009 yılında yaptırılan ancak iki kez faaliyeti durdurulan Pınarbaşı-Aytepe Teleferik Hattı, yeniden hizmetine girdi.
Aydın Belediyesi tarafından yaptırıldıktan sonra 2009 yılı Mart ayında faaliyetleri durdurulan daha 2011 yılı Eylül ayında hizmete girmesinin ardından kısa süre sonra ikinci kez devre dışı kalan Pınarbaşı-Aytepe Teleferik Hattı, üçüncü kez Aydınlılara hizmet vereye başladı.
Aydın Belediyesi tarafından yaklaşık […]

Pınarbaşı Teleferik Hattı Çürüyor

Geçen dönem Belediye başkanı olan İlhami ORTEKİN tarafından yapılıp hizmete sokulan Pınarbaşı-Aytepe teleferik hattı çürümeye terk edildi.
Aydın belediyesi öz kaynakları ile milyonlarca para harcanarak yapılan ve Aydın halkının hizmetine sunulmuş bir yatırım daha Aydın belediye başkanı Özelm Ç. ihmali, ilgisizliği ve duyarsız hizmet anlayışı ile çürümeye terk edildi.
Aydın halkının mesire alanlarına göstereceği ilgi ve telebi […]

İhale İlanı : Pınarbaşı Aytepe Mesire Alanları arası teleferik tesisinin işletilmesi

[ 05/07/2012; 11:00 son: 12:00. ] TELEFERİK TESİSİNİN İŞLETİLMESİ HİZMETİ ALINACAKTIR
AYDIN BELEDİYESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Pınarbaşı Aytepe Mesire Alanları arası teleferik tesisinin işletilmesi hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
İhale Kayıt Numarası : 2012/58612
1-İdarenin
a) Adresi : GÜZELHİSAR MAHALLESİ İSTİKLAL CADDESİ NO:4 AYDIN
b) Telefon ve faks […]

Teleferik Nihayet Vatandaşın Hizmetinde

Aydın Belediyesi, hizmete girdiği 2009 yılının Mart ayından beri atıl durumda bekleyen Pınarbaşı-Aytepe Teleferik hattını vatandaşların hizmetine açtı. Vatandaşlar teleferikten, iktisadi işletme teşebbüsü kuruluncaya kadar sabah saat 10:00 ile akşam 19:00 saatleri arasında ücretsiz olarak yararlanabileceğini açıklayan Başkan Özlem Çerçioğlu, milyon dolarlık bir yatırım çürüyüp gitmesine yüreklerinin el vermediğini söyledi.
Aydın Belediyesi tarafından yaklaşık 29 Mart […]

İhale İlanı : DSİ 21. Bölge Müdürlüğü Limnigraf Kulesi Teleferik ve Donav Temeli Yapılması İşi

[ 11/02/2010; 11:00 son: 12:00. ] DSİ 21. Bölge Müdürlüğü Limnigraf Kulesi Teleferik ve Donav Temeli Yapılması İşi
ÇEVRE VE ORMAN BAKANLIĞI DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Aydın Bölge Müdürlüğü-

DSİ 21 . Bölge Müdürlüğü Limnigraf Kulesi (3 AD.) , Teleferik (1 AD.) ve Donav Temeli (1 AD.) Yapılması İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale […]

Aydında Teleferik Polemiği

Aydın Belediyesi tarafından Pınarbaşı-Aytepe arasındaki ulaşımı sağlayacak olan Teleferik ile ilgili polemikler bitmiyor. Daha önce diğer belediye başkan adayları tarafından ‘gereksiz ve israf’ olarak değerlendirilen teleferik projesi yeni bir tartışma daha doğurdu. İşi yapan STM Sistem Teleferik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çağlar Yılmaz, yaptığı yazılı basın açıklaması ile Aydın Belediyesi’nin kasıtlı olarak 1 milyon 100 […]

24 / 3,299