Kategori arsivi: Bozdağ

Bozdağ Kayak Merkezinin ihalesi yapıldı

Bozdağ Kayak Merkezinin ihalesi yapıldı :İzmir’in Ödemiş ilçesinde, çığ ve bakımsızlık nedeniyle 2 yıldır kaderine terkedilen Bozdağ Kayak Merkezi, İzmir İl Özel İdaresi’nin kapatılmasından sonra devredildiği Orman Genel Müdürlüğü tarafından 29 yıllığına ihaleye çıkartıldı. İhaleyi yıllık 115 bin lira teklif veren Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nden ismi açıklanmayan bir işletmecinin kazandığı bildirildi.
Kış turizminde Ege Bölgesi’nin Uludağ’ı olması […]

Bozdağ Kayak Merkezi için en yüksek teklif 515 bin

Bozdağ Kayak Merkezi için en yüksek teklif 515 bin :Ödemiş’te 2013 yılındaki çığ felaketi sonrası kapalı kalan Bozdağ Kayak Merkezi’nin 29 yıllığına kiralanması için salı günü Bayındır’da düzenlenen ihalede verilen en yüksek teklif yıllık 515 bin lira oldu. İsmi açıklanmayan iki girişimcinin yarıştığı ihalenin ardından sözleşme için itiraz süresinin dolması bekleniyor.
5 Haziran’da yapılan ve 451 […]

Bozdağ Kayak Merkezi Kiralama İhalesi Yapıldı

Bozdağ Kayak Merkezi Kiralama İhalesi Yapıldı :Ege Bölgesi’nin kış turizm merkezi olması hedefiyle kurulan, ancak çığ ve bakımsızlık nenediyle 2 yıldır kaderine terkedilen Bozdağ Kayak Merkezi, İzmir İl Özel İdaresi’nin kapatılmasından sonra devredildiği Orman Genel Müdürlüğü tarafından 29 yıllığına kiralanacak.
Ege Bölgesi’nin kış turizm merkezi olması hedefiyle kurulan, ancak çığ ve bakımsızlık nenediyle 2 yıldır kaderine […]

Türeli’den Bozdağ Kayak Merkezi için soru önergesi

Türeli’den Bozdağ Kayak Merkezi için soru önergesi :CHP milletvekili Türeli Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na Bozdağ Kayak Merkezi konusunda soru önergesi verdi.
Türeli İl Özel İdareleri mülkiyetinde bulunan taşınmaz malların, illerde kurulan komisyonlar aracılığıyla çeşitli kurum ve kuruluşlara devredildiğini hatırlattı, İzmir […]

İzmirin Uludağı Sahipsiz Kaldı

İzmirin Uludağı Sahipsiz Kaldı :Ege Bölgesi’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan ve ”Egenin Uludağı” olarak bilinen Bozdağ Kayak Merkezi sahipsiz kaldı.
Geçtiğimiz yıllarda İzmir Valiliği İl Özel İdaresi’ne bağlı kayak merkezinin bir bölümünde 2013 yılında çığ tehlikesi yaşanmasının ardından tesis kapılarını ziyaretçilerine kapatmıştı. Bütünşehir yasası kapsamında İl Özel İdare’lerin kapanmasının ardından Orman Genel Müdürlüğü’ne devredilen kayak […]

Bozdağ Kayak Merkezinde Sessiz Kış

Bozdağ Kayak Merkezinde Sessiz Kış :Ege Bölgesi’nin tek kayak merkezi olan Bozdağ Kayak Merkezi çığ tehlikesi nedeniyle 2014 yılı kış sezonunu da sessiz şekilde geçiriyor.
Ege Bölgesi’nin tek kayak merkezi olan Bozdağ Kayak Merkezi çığ tehlikesi nedeniyle 2014 yılı kış sezonunu da sessiz şekilde geçiriyor. Çığ tehlikesi nedeniyle bu yıl da kapalı kalan tesisler için Gençlik […]

Bozdağ Kayak Tesislerinde Bu Yıl Kayak Yok

Bozdağ Kayak Tesislerinde Bu Yıl Kayak Yok :21 Ocak tarihinde meydana gelen çığ felaketinin ardından, Bozdağ Kayak Tesisleri’nin bu yıl hizmete açılmayacağı öğrenildi. Kayak Merkezi’nin internet sitesinden yapılan bilgilendirmede, “Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi ve çığ uzmanları tarafından yapılan ölçümler sonucunda Bozdağ Kayak Merkezi’nin 2014 sezonunda da açılmayacağı” ifadelerine yer verildiği gözlenirken, tesislerin geleceği […]

26 / 2,476