Kategori arsivi: 43 Kütahya

Kütahya Teleferik Projesi Fizibilite Çalışmaları Başladı

Kütahya Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek, turizm yönünden şehrimize ayrı bir değer ve vizyon katacak olan Teleferik projesi yapımı ihalesi ile ilgili fizibilite çalışmalarına başlandı.
Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Teleferik Projesi çalışmaları kapsamında ilgili firma yetkilileri ile görüşerek fikir alışverişinde bulundu.
Teleferik projesi ile ilgili Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; Kütahya Belediyesi olarak amacımız hemşehrilerimize en iyi şekilde hizmet verebilmektir. […]

Muratdağı Termal Kayak Merkezi’nde Yamaç Paraşütü Denemesi

Muratdağı Termal Kayak Merkezinde ve Muratdağında 4 mevsim turizm amaçlı çalışmalarını sürdüren Gediz Kaymakamlığı, Gediz Belediye Başkanlığı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün ortaklaşa çalışması ile Tandem Yamaç Paraşütüne elverişli olduğu tespit edildi.
Eğitim çalışmaları ve Turizm amaçlı doğaseverleri gün doğumu ve batımını muhteşem manzarası çam ve kekik kokuları ile bütünleştirmeyi amaçlayan çalışmada Babadağ Tandem […]

Muratdağı Termal Kayak Merkezinde çalışma

Muratdağı Termal Kayak Merkezinde çalışma :Kütahya’nın Gediz İlçesi’ndeki Muratdağı Termal Kayak Merkezi’nde ulaşım, altyapı ve elektrik enerjisi iyileştirme çalışmaları başlatıldı.
Gediz’e 30 mesafedeki Muratdağı Termal Kayak Merkezi’ne ulaşım, altyapı, elektrik enerjisi iyileştirme çalışması yapılıyor. AK Partili Gediz Belediye Başkanı AK Partili Mehmed Saraoğlu, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Termal Turizm Merkezi Muratdağı’nın termal suları, endemik bitkileri, kuş […]

Vali Nayir, Muratdağı Termal Kayak Merkezini inceledi

Vali Nayir, Muratdağı Termal Kayak Merkezini inceledi :Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Gediz ilçesindeki Murat Dağı termal kayak merkezinde incelemelerde bulundu.
Murat Dağı termal turizm merkezinde yürütülen çalışmaları inceleyen Nayir, gazetecilere yaptığı açıklamada, merkezin tarihi, kültürel ve spor yönünden sunduğu imkan ve değerlerin iyi tanıtılması gerektiğini söyledi.
Murat Dağı’nın kaplıcalar bölgesinde çalışmaların devam ettiğini belirten Nayir, şöyle […]

Başkan Saraoğlu, Muratdağı Termal Kayak Merkezindeki Çalışmaları İnceledi

Başkan Saraoğlu, Muratdağı Termal Kayak Merkezindeki Çalışmaları İnceledi :Kütahya’nın Gediz ilçesi’nin AK Partili Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, Muratdağı Termal Kayak Merkezi’nde yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.
Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu’na, incelemeleri sırasında Gediz Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Arpacı, Belediye Meclis Üyeleri Erol Altıntaş, Mehmet Selim Şentürk, Şerif Ahmet Demir ve Emin Aras da eşlik etti. […]

Kütahyada kayak merkezi kurulması çalışmaları

Kütahyada kayak merkezi kurulması çalışmaları : Türkiye Kayak Federasyonu (TKF) Başkanı Erol Yarar, Kütahya’nın Gediz ilçesindeki Murat Dağı’nın Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden birisi haline gelebileceğini söyledi.
Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, TKF Başkanı Erol Yarar ve beraberindeki heyet, Murat Dağı’nda yapılması planlanan kayak merkeziyle ilgili bölgede incelemelerde bulundu. Heyet, Murat Dağı’nın yaklaşık 2 bin 300 metre olan […]

Yangında Zarar Gören Muratdağı Termal Kayak Merkezi Tesisleri Tekrar Yapılacak

Yangında Zarar Gören Muratdağı Termal Kayak Merkezi Tesisleri Tekrar Yapılacak :Kütahya’nın Gediz ilçesinde, geçtiğimiz cumartesi gecesi yanan Muratdağı Termal Kayak Merkezi Sosyal Tesisleri tekrar yapılarak halkın hizmetine sunulacak.
İki bin metre yükseklikte bulunan Muratdağı Termal Kayak Merkezi Sosyal Tesislerinde, bacanın tutuşması sonucu çıkan yangında 1 prefabrik kafeterya, 4 adet depo ve 4 adet konteynır ile birlikte […]

28 / 1,758