Kategori arsivi: Karacadağ Kayak Merkezi

Siverek Karacadağ Kayak Merkezi’nde kayak sezonu açıldı

Siverek Karacadağ Kayak Merkezi’nde kayak sezonu açıldı :Türkiye’nin en sıcak kentlerinden Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nin 1919 rakımlı Karacadağ Kayak Merkezi’nde kayak sezonu açıldı.
Siverek’e 45 kilometre uzaklıktaki Karacadağ’a, kayak sezonunun açılmasıyla çok sayıda kişi akın etti. Bölge illerinden Karacadağ’a gelenler kar kalınlığının yarım metreyi bulduğu merkezde piknik, hem de kayak yaptı. Merkeze gelen bölgede yaşayan poşu ve […]

Karacadağ Kayak Merkezi Yatırımcıları Bekliyor

Karacadağ Kayak Merkezi Yatırımcıları Bekliyor : Türkiye’nin en sıcak şehirleri arasında yer alan Şanlıurfa’daki Karacadağ Kayak Merkezi’ne her geçen yıl artan ilginin karşılanabilmesi ve ziyaretçilerin merkezde daha uzun süre konaklayabilmesi için yatırımcı desteği bekleniyor.
Siverek ilçe merkezine 45 kilometre mesafede bulunan ve “Güneydoğu’nun Uludağı” olarak nitelendirilen 1919 rakımlı Karacadağ Kayak Merkezi, bölgenin gözde mekanları arasında yer […]

Karacadağ Kayak Merkezinde kayak sezonu kapandı

Karacadağ Kayak Merkezinde kayak sezonu kapandı :Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tek kayak merkezi konumundaki Karacadağ Kayak Merkezinde kayak sezonu kapandı.
– Şanlıurfa’daki Karacadağ kayak Merkezinde havaların ısınmaya başlamasıyla sezon kapandı
– İşletmeci Atilla: “İki ayda yaklaşık 20 bin ziyaretçi ağırladık”
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tek kayak merkezi konumundaki Karacadağ Kayak Merkezinde kayak sezonu kapandı.
Siverek ilçe merkezine 45 kilometre mesafede bulunan […]

Siverekte Kayak Merkezi Yoğun İlgi Çekiyor

Siverekte Kayak Merkezi Yoğun Ilgi Çekiyor :Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinin sınırları içinde bulunan Güneydoğu’nun Uludağ’ı olarak tabir edilen 1919 rakımlı Karacadağ kayakseverlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor. Bölgede tek kayak merkezi olması nedeniyle günü birlik kayakseverlerin uğrak yeri olan, Şanlıurfa merkezi, Diyarbakır, Mardin ve Batman’dan gelen kayakseverler kar ve güneşin tadını çıkarmaya çalışıyor.
Karacadağ kayak merkezinde kar […]

Şalvarlı kayakçılar kayak merkezinin tadını böyle çıkardı

Şalvarlı kayakçılar kayak merkezinin tadını böyle çıkardı :Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinin sınırları içinde bulunan Güneydoğu’nun ‘Ulu Dağ’ı olarak tabir edilen 1919 rakımlı Karacadağ kayak severlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor.
Bölgede ki tek kayak merkezi olması nedeniyle günü birlik kayak severlerin uğrak yeri olan, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin ve Batmandan gelen kayak severler kar ve güneşin tadını çıkarmaya […]

Karacadağ Kayak Merkezi ziyaretçi rekoru kırdı

Karacadağ Kayak Merkezi ziyaretçi rekoru kırdı :Bölgenin tek kayak merkezi Karacadağ, her geçen yıl daha fazla ilgi görüyor- Merkezin işletmecisi Atilla: “Tesis biraz daha iyileştirilirse şu anda 10 bini bulan ziyaretçi sayımız daha da artar”
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tek kayak merkezi konumundaki Karacadağ Kayak Merkezi, bu yıl yeterli kar düşmemesine rağmen son beş yılın ziyaretçi rekorunu kırdı.
Türkiye’nin […]

Şanlıurfa Kış Turizminden Hisse İstiyor

Şanlıurfa Kış Turizminden Hisse İstiyor :Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tek kayak merkezi Karacadağ’da konaklama tesisi, telesiyej ve yeni pist yapılması için çalışma başlatıldı Siverek Kaymakamı Erkal: “Karacadağ Kayak Merkezi, gelecekte Uludağ ve Kartepe gibi cazibe merkezi haline gelebilir”
Türkiye’nin en sıcak şehirlerinin başında gelen Şanlıurfa, bünyesinde barındırdığı Karacadağ Kayak Merkezi ile kış turizminden pay almak istiyor.
Siverek ilçe […]

26 / 1,851