Kategori arsivi: 364 Çorum

Çoruma Kayak Merkezi talebi

Çoruma Kayak Merkezi talebi :Osmancık Kültür Turizm Derneği Başkanı Sakin Karakaş Çorum’da bir kayak merkezi kurulması için şartların elverişli olduğunu dile getirdi.
Kış turizminde Uludağ’ın öncülük ettiğini belirten Sakin Karakaş “Kış turizmi denildiğinde hemen herkesin aklına önce Uludağ geliyor. Sonra. Kartalkaya, Ilgaz, Kartepe, Erciyes, Palandöken, Davraz dağı ve diğerlerini sıralanıyor. Dolayısı ile ülkemizde yerleşmiş bir kayak […]

Vali Kara’dan kayak merkezi için talimat

Vali Kara’dan kayak merkezi için talimat :Kars-Sarıkamış’ta geçtiğimiz ay düzenlenen Özel sporcular Türkiye Kayak Şampiyonası’nda dereceye giren sporcuları ödüllendiren Vali Ahmet Kara, Çorum’a kayak merkezi kazandırmak istediklerini söyledi.
Ödül töreninde konuşan Vali Ahmet Kara, Çorum’da kayak merkezi olmamasına rağmen 4 sporcunun derece yapmasının göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir başarı olduğuna dikkat çekerken, “Demek ki, Çorum’da […]

Çorum’daki kış sporu yapılabilecek yerler incelenecek

Çorum’daki kış sporu yapılabilecek yerler incelenecek :İl Genel Meclisi üyeleri Mustafa Alagöz ve Yurdanur Özzehinli’in birlikte verdiği önergede Kış nedeniyle yağan kardan Çorum’un da nasibini aldığı belirtilerek kış sporları konusunda Çorum’da ne gibi çalışmalar yapıldığı ve kış sporları konusunda tesis olup olmadığı konusunda meclise bilgi verilmesi istendi.
Önerge ile ilgili görüşlerini belirten İl Genel Meclisi Başkanı […]

18 / 2,111