Kategori arsivi: Erciyes

Erciyes Şehre Değer Katıyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı ile birlikte bir basın toplantısı yaparak 2017-2018 yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Mustafa Çelik, son yıllarda yaptıkları tanıtım çalışmalarıyla birlikte Erciyes’e gelenlerin sayısında ciddi bir artış yaşandığını belirtti ve Erciyes’in şehre değer kattığını dile getirdi.
Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan basın toplantısına […]

Erciyes Projesine Birincilik Ödülü

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, AK Parti Yerel Yönetimler Proje Yarışması’nda birincilik ödülü aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e ödülünü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan verdi.
AK Parti tarafından Ankara ATO Congresium’da Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı yapıldı. Toplantıya Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılarak belediye başkanlarına hitap etti. 884 belediye başkanının katıldığı […]

Erciyes Dünyanın En Büyük Turizm Fuarında Tanıtıldı

Erciyes Dünyanın En Büyük Turizm Fuarında Tanıtıldı :Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla dünyanın sayılı kış turizm merkezlerinden birisi haline gelen Erciyes, dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Uluslararası Berlin Turizm Fuarı’nda tanıtıldı.
Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla dünyanın sayılı kış turizm merkezlerinden birisi haline gelen Erciyes, dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Uluslararası Berlin Turizm Fuarı’nda tanıtıldı.
Dünya’nın en büyük […]

Fotoğrafçılar Erciyeste

Fotoğrafçılar Erciyeste :Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin her ay gerçekleştirdiği Profesyonel Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama Gezisi bu ay Erciyes’te yapıldı. Uygulama gezisine yaklaşık 150 fotoğrafçı katıldı.
Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Profesyonel Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama Gezisi düzenlenmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi bu ay yaklaşık 150 fotoğrafçıyı Erciyes’te bir araya getirdi.
Bu ayki eğitim ve gezi programına katılan […]

Pastırma, sucuk ve Erciyes

Pastırma, sucuk ve Erciyes :Anadolu’nun parlayan şehri Kayseri ve boynundaki inci Erciyes Dağı, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor
Memleketim Kayseri’ye bir gün turist olarak gideceğim hiç aklıma gelmezdi. Ben şehri tanıdığımı düşünürken bu geziyle epey yanıldığımı gördüm. Anı Tur’un davetiyle gittiğim Kayseri’nin bütün alamet-i farikalarını gördüm. Bana kalırsa şehrin en […]

4 bin yıllık kadim şehir Kayseri yeniden doğuyor

4 bin yıllık kadim şehir Kayseri yeniden doğuyor :Kayseri denilince akla ilk lezziz mantısı, pastırması ve sucuğu geliyor. Oysaki Kayseri, tarihi M.Ö. 4000’li yıllara dayanan kadim bir şehrin izlerini taşıyor. Şimdilerdeyse dünya çapında marka şehir olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Merkezindeki tarihi ve turistik yerler, Erciyes’te kayak keyfi, Kapadokya’ya olan yakınlığı… Bu üçlü destinasyon şehrin […]

İstanbul’da Erciyes Zirvesi

İstanbul’da Erciyes Zirvesi :Kayseri’nin turizm pastasından daha fazla pay alması ve Erciyes’in Kayseri ekonomisine çok daha fazla katkı sunması için birbiri ardına tanıtıma yönelik toplantılar gerçekleştiriliyor. Türk Hava Yolları’nın düzenlediği toplantıyla özellikle kayak turizmi alanında çalışan İstanbul’daki acentalara Kayseri ve Erciyes tanıtıldı.
Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile 2016 Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak kadar önemli bir kış […]

24 / 1,736