Kategori arsivi: Aladağ Kayak Merkezi Projesi

Derbent Aladağ Kayak Merkezine Kavuşuyor

Derbent Aladağ Kayak Merkezine Kavuşuyor : Konya Valisi Yakup Canbolat ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek Derbent Aladağ’da kurulması planlanan kayak tesisleri alanında incelemelerde bulundu. Başkan Akyürek, kısa, orta ve uzun vadeli planlamalarla bölgeye oluşturulacak turizm tesislerinin Derbent İlçesine ve Konya’ya katkı sağlayacağını söyledi. Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya’da kış turizminin oluşturulmasının önemli bir gelişim […]

Aladağ Kayak Merkezi Çalışmaları Sürüyor

Aladağ Kayak Merkezi Çalışmaları Sürüyor :Konya’nın Derbent İlçe Belediye Başkanı Hamdi Acar, Derbent Aladağ Kış Turizmi Fizibilite Raporu Hazırlama ihalesinin Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmasından sonra, ihaleyi alan ekiple birlikte Aladağ’da incelemelerde bulundu.
Aladağ tesisinin yapımını gerçekleştiren firma yetkilisi Mehmet Eğlenceoğlu, çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürüp birinci etabı 2017 kış sezonunda hizmete hazır hale getireceklerini söyledi. […]

Aladağ’da bu yıl kayak keyfi yaşanacak

Aladağ’da bu yıl kayak keyfi yaşanacak :Konya’da yapımı süren Derbent Aladağ Kayak Merkezinin ilk etap kayak pistinin aralık ayında açılacağı bildirildi.
Konya merkeze 50 kilometre uzaklıkta 2 bin 385 metrelik rakıma sahip Aladağ’a kurulacak merkezde acemiler için “mavi bölge”, profesyoneller için “kırmızı pist”, ilçeden zirveye uzanacak teleferik ve sosyal tesisler hizmet verecek.
Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, […]

Konya kayak merkezi oluyor

Konya kayak merkezi oluyor :Tahıl ambarı Konya çok kısa bir süre sonra kış turizm cenneti olacak… Derbent İlçesindeki Aladağ kış sporlarına uygunluk potansiyeli ile dikkat çekmeyi başardı. Bölgede tesisleşme çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ve hükümetin destekleri ile Aladağ’ın Konya’nın yanı sıra ülke turizmine büyük katkı sağlaması bekleniyor.
Şehir merkezine 55 kilometre mesafedeki Derbent sınırlarında yükselen […]

Konya’nın Derbent ilçesi yeniden kara büründü

Konya’nın Derbent ilçesi yeniden kara büründü :Konya’nın Kayak Merkezi yapılması planlanan Aladağ’ın da yer aldığı Derbent ilçesi, nisan ayına günler kala yeniden beyaza büründü.
Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, yaptığı açıklamada, ilçede dünden bu yana etkili olmaya başlayan kar yağışı ile ilçenin mart ayında ikinci kez beyaz bir görüntüye kavuştuğunu belirterek, “Kar demek yağış demek, bereket […]

Konya’nın Kayak Merkezi Aladağ Beyaz Gelinliğini Giydi

Konya’nın Kayak Merkezi Aladağ Beyaz Gelinliğini Giydi :Konya’nın kış sporları merkezi olacak Derbent ilçesindeki Aladağ, Mart ayının son günlerinde yeniden beyaz gelinliğini giydi.
Konya’nın bazı ilçelerinde kar yağışı hem vatandaşları hem de tarımsal faaliyetlerde bulunan üreticileri mutlu etti. Derbent ilçesinde Mart ayının son günlerinde yağan kar, ilçeyi beyaz örtüyle kapladı. Konya’nın kayak merkezi Aladağ’da beyaz gelinliğini […]

Aladağ Kayak Merkezi’nde Bakanlık incelemesi

Aladağ Kayak Merkezi’nde Bakanlık incelemesi :Konya’nın Derbent ilçesinde Kış Sporları Merkezi olması planlanan Aladağ Kayak Merkezi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı uzmanları tarafından incelemelerde bulunuldu.
Konya’nın Derbent ilçesinde Kış Sporları Merkezi olması planlanan Aladağ Kayak Merkezi’nde Kültür ve Turizm Bakanlığı uzmanları tarafından incelemelerde bulunuldu.
Derbent Aladağ’da kayak pisti olacak alanları inceleyen Kültür ve Turizm Bakanlığı Kış Sporları Planlama […]

28 / 2,609