Kategori arsivi: 68 Aksaray

Ihlara Belediyesi Kasaba Meydanı – Ulubağ Teleferik Projesi İhale Hazırlıkları Başladı

Ihlara Belediyesi Kasaba Meydanı – Ulubağ Teleferik Projesi YİD modeli ile yapılması planlanan ihale için hazırlık çalışmalarına başlandı
Ihlara Belediyesi tarafmdan gerçekleştirilecek olan, “Kasaba Meydanı – Ulubağ Teleferik Yapımı” ihalesi ile ilgili hazırlık çalışmalarına başlandı.
Yatınmlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; belediye tarafından fizibilite çalışmalarına başlandı. Proje detayları için çeşitli firmalarla göıüşülüyor. Yaklaşık 2 km uzunluğunda olacak teleferik […]

Ihlara Vadisi Teleferik ve Asansör Projesine Kazakistanlı Firma Talip

Ihlara Vadisi Teleferik ve Asansör Projesine Kazakistanlı Firma Talip :Aksaray’ın Güzelyurt İlçesi, Ihlara Beldesi’nde Anıtlar Yüksek Kurulu’nun onay vermesi halinde yapımı düşünülen asansör ve teleferik sistemi için Kazakistanlı bir firmanın ön teklif verdiği açıklandı.
İstanbul TÜYAP’ta bugün kapanacak Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMITT) Fuarı’na gelen bağlı Ihlara Beldesi Belediye Başkanı İsmail Yılmaz, Hasan Dağı’nın […]

Hasan Dağı ’nın cazibesi arttırılacak

Hasan Dağı ’nın cazibesi arttırılacak :Aksaray Valisi Şeref Ataklı, HASAN Dağı’nda yaz ve kış dönemlerinde aktif şekilde etkinlikler düzenlenebileceğini söyledi.
Valilik Toplantı Salonu’nda Vali Şeref Ataklı başkanlığında Hasan Dağı Kış sporları ve Kayak Merkezi Projesi ile ilgili toplantı düzenlendi. Toplantıya, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan […]

Türkiyenin yeni kayak merkezleri

Türkiyenin yeni kayak merkezleri :Courhevel, Chamonix (Fransa), St. Moritz (İsviçre), Zell am See (Avusturya), Cortina (İtalya), Aspen (Amerika), Borovets (Bulgaristan). Bunlar, her sene onbinlerce Türk’ün kayak yapmak için milyonlarca Euro harcadığı kayak merkezlerinden birkaçı.
Geçtiğimiz yıl sadece Courchevel’e 3500 Türk kayaksever gitmiş. Kişi başı ortalama 3000 euro harcama ile 10 milyon euro’nun üzerinde döviz Fransa’ya akmış. […]

Aksaray Belediyesi teleferik inşaatı ihalesi iptal edildi

Aksaray Belediyesi teleferik inşaatı ihalesi iptal edildi Aksaray Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek, “Kılıçarslan Parkı – Seyir Terası Arası Teleferik Yapım İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihale tekliflerin yaklaşık maliyetten yüksek olması nedeni ile iptal edildi.
Ref.: Yatırımlar Dergisi 1123 / 18 Mart 2013 (ME)

Kaynak : […]

Başkan Nevzat Paladan Teleferik Müjdesi (Video)

Başkan Nevzat Paladan Teleferik Müjdesi :Aksaray’da vatandaşların faydalanacağı birçok önemli projeye imza atan Aksaray Belediyesi bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor.
Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’nın talimatıyla Kılıçaslan parkı ile Kılıçaslan tepesindeki seyir terası arasına teleferik yapılıyor. Aksaraylı vatandaşlara yeni bir nostalji yaşatmayı hedefleyen Başkan Nevzat Palta, katıldığı bir TV programında Aksaray’a teleferik yapacağı müjdesini verdi.
Teleferiğin […]

Aksaray Belediyesi Kılıçarslan Parkı-Seyir Terası Teleferik Projesi Yapım ihalesinin ön seçim müracaatları toplandı

Aksaray Belediyesi Kılıçarslan Parkı-Seyir Terası Teleferik Projesi Yapım ihalesinin ön seçim müracaatları toplandı
Aksaray Belediye Başkanlığı’nca gerçekleştirilecek olan, “Kılıçarslan Parkı – Seyir Terası Arası Teleferik Yapım” ihalesinin ön seçim müracaatları 19 Temmuz 2013 tarihinde toplandı.
Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; söz konusu ihaleye sadece STM Sistem Teleferik firması ön seçim
müracaatında bulundu. Yetkililer, yapılacak teknik değerlendirme çalışmalarından sonra […]

26 / 1,870