Kategori arsivi: 05 Amasya

Gençlerin kayak ve kaplıca keyfi

Gençlerin kayak ve kaplıca keyfi :Sevgi Evleri öğrencileri öğretmen ve kurum personelleriyle birlikte yarıyıl tatili dolayısıyla Samsun Ladik Kayak Merkezi, Amasya ve Yozgat Sorgun Kaplıcalarına moral ve motivasyon gezisi düzenledi.
Kayak merkezinde kış mevsiminin doğal güzellikleriyle buluşup, doyasıya eğlenen öğrenciler; Sorgun Kaplıcaları’na yapılan gezide ise kaplıca kültürü ile tanışarak bol bol yüzüp stres attılar.
Sevgi Evleri Yetiştirme […]

Amasya Ferhat Dağı-Amasya Kalesi teleferik projesi yolda

Amasya Ferhat Dağı-Amasya Kalesi teleferik projesi yolda :Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, yapılacak teleferik projesinin Amasya turizmine önemli katkı sağlayacağına inandığını belirtti.
Şehir meydanındaki değişik noktalardan Ferhat Dağı ve Amasya Kalesi’ne güzergahların belirlendiğini ve olası güzergahların onayı konusunda koruma kuruluna sunum yapacaklarını anlatan Başkan Özdemir, sistemin yap-işlet-devret modeliyle işletileceğini söyledi. Özdemir, turizme önemli katkı sağlayacağını belirttiği […]

Amasya Belediye Başkanı Özdemir’den Teleferik Müjdesi

Amasya Belediye Başkanı Özdemir’den Teleferik Müjdesi
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, il merkezine teleferik sistemi kurulmasıyla ilgili fizibilite çalışması yapıldığını açıkladı.
Turizm Haftası nedeniyle ildeki turizm işletmecilerini Pirler Restoran’daki yemekte ağırlayan Özdemir, “Teleferikle ilgili fizibilite çalışmamız devam ediyor. İnşallah o da en kısa sürede ilimizde hayata geçecektir” dedi.
Detaylarının sürdüğü teleferik projesinin yanı sıra Yeşilırmak’ın şişirilmesi projesinin de […]

18 / 1,621