Kategori arsivi: 05 Amasya

Amasya Ferhat Tepesi Teleferik Hattı İhalesi

Amasya Belediye Başkanlığı tarafından, şehir merkezi ile Ferhat Tepesi arasında 1.488 metre uzunluğundaki teleferik hattı, tesisinin yapımı işinin mülkiyetin gayriayni hak tesisi ile ve 25 yıl süre ile işletilip, bu süre sonunda İdareye devir edilmesi işi ihale ediliyor. Yaklaşık yatırım maliyeti 42 milyon 500 bin TL olarak belirlenen iş için ihale 14 Ağustos’ta yapılacak. Konuya […]

Amasya Ferhat Tepesi Teleferik Projesi İçin İmzalar Atıldı

Amasya Belediyesi ile Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) arasında ’21. Yüzyılda Yavuz Selim Meydanı Düzenlemesi Projesi’ ile ‘Amasya Ferhat Tepesi Teleferik ve Doğal Yaşam Alanı Projesi’nin fizibilite çalışmasına ilişkin sözleşmeler imzalandı.
İmzalar Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen tarafından atıldı. Başkan Özdemir, turizm altyapısının desteklenmesi noktasında etkili desteklerini aldıklarını belirttiği OKA […]

Gençlerin kayak ve kaplıca keyfi

Gençlerin kayak ve kaplıca keyfi :Sevgi Evleri öğrencileri öğretmen ve kurum personelleriyle birlikte yarıyıl tatili dolayısıyla Samsun Ladik Kayak Merkezi, Amasya ve Yozgat Sorgun Kaplıcalarına moral ve motivasyon gezisi düzenledi.
Kayak merkezinde kış mevsiminin doğal güzellikleriyle buluşup, doyasıya eğlenen öğrenciler; Sorgun Kaplıcaları’na yapılan gezide ise kaplıca kültürü ile tanışarak bol bol yüzüp stres attılar.
Sevgi Evleri Yetiştirme […]

Amasya Ferhat Dağı-Amasya Kalesi teleferik projesi yolda

Amasya Ferhat Dağı-Amasya Kalesi teleferik projesi yolda :Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, yapılacak teleferik projesinin Amasya turizmine önemli katkı sağlayacağına inandığını belirtti.
Şehir meydanındaki değişik noktalardan Ferhat Dağı ve Amasya Kalesi’ne güzergahların belirlendiğini ve olası güzergahların onayı konusunda koruma kuruluna sunum yapacaklarını anlatan Başkan Özdemir, sistemin yap-işlet-devret modeliyle işletileceğini söyledi. Özdemir, turizme önemli katkı sağlayacağını belirttiği […]

Amasya Belediye Başkanı Özdemir’den Teleferik Müjdesi

Amasya Belediye Başkanı Özdemir’den Teleferik Müjdesi
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, il merkezine teleferik sistemi kurulmasıyla ilgili fizibilite çalışması yapıldığını açıkladı.
Turizm Haftası nedeniyle ildeki turizm işletmecilerini Pirler Restoran’daki yemekte ağırlayan Özdemir, “Teleferikle ilgili fizibilite çalışmamız devam ediyor. İnşallah o da en kısa sürede ilimizde hayata geçecektir” dedi.
Detaylarının sürdüğü teleferik projesinin yanı sıra Yeşilırmak’ın şişirilmesi projesinin de […]

22 / 1,714