Kategori arsivi: 08 Artvin

Artvin’de Teleferik Projesi Heyecanı

Artvin Belediyesinin vizyon projelerinden biri olan teleferik için firmalar ile ilk toplantısını Artvin Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirdi.
Artvin Belediyesi toplantı salonunda Teleferik projesi için gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Özel İdare Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, Belediye Başkan Yardımcısı Aydemir Akköy, Çinli şirket IPPR’nin temsilcileri Cuı Yınqıanq, Jessıca Lı, Du Junmınly, Cansu LTD. ŞTİ temsilcisi […]

Artvin’in Prestij Projesi Teleferikte Son Rötuşlar

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin seçim projeleri arasında yer alan Çoruh Üniversitesi Seyitler Yerleşkesi ile Çarşı Mahallesi Efkar tepesi arasındaki 3 istasyonlu teleferik hattı için ihale çalışmaları başladı.
Artvin turizmine büyük katkı sağlayacak bunun yanında şehir içi ulaşımda yeni bir çığır açacak olan Teleferik’in birinci etap çalışmalarının başladığını belirten Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Ekim ayı içerisinde […]

Artvinli Gedik`ten Kabinli Teleferik

Artvinli Gedik`ten Kabinli Teleferik :Artvin’in Arhavi İlçesi’nde, yolu olmayan yamaçta arıcılık yapmaya karar veren 52 yaşındaki Mustafa Gedik, köprü yapımının maliyetinden dolayı kendince pratik bir çözüm yolu buldu. Vadinin iki yakası arasına 35 metre uzunluğunda kabinli teleferik yapan Gedik, arı kovanlarına ulaşıyor.
Güneşli Köyü’nde arıcılık yapan Mustafa Gedik, uzun süreli güneş alan Çifteköprü Deresi’nin karşı yamacında […]

Şampiyon kayakçı Başkan Kocatepe’yi ziyaret etti

Şampiyon kayakçı Başkan Kocatepe’yi ziyaret etti :Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde 18- 20 Mart tarihleri arasında yapılan kayak yarışmalarında Türkiye Şampiyonu olan Utku Batın Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi ziyaret etti.
Artvin Atabarı Kayak Kulübü Başkanı antrenör Serdar Albayrak ve Fikri Özkan ile ziyarete gelen Utku Batın Öztürk’ü kutlayan ve çeyrek altın hediye eden Başkan Kocatepe, genç […]

Bir kalkınma projesi olarak Kayak

Bir kalkınma projesi olarak Kayak :Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Pehlivan, federasyon olarak hedeflerinin 12 yıllık kalkınma planı çerçevesinde Türkiye’yi uluslararası standartlarda kayak yapılabilen bir ülke haline getirmek olduğunu söyledi.
Pehlivan, beraberindeki heyetle Artvin Valisi Kemal Cirit’i makamında ziyaret ederek, federasyonunun hayata geçirdiği “Bir Kalkınma Modeli Olarak Kayak” projesi hakkında bilgi verdi.
Türkiye’de 20 kayak […]

Başkan Kocatepenin Kayak Merakı

Başkan Kocatepenin Kayak Merakı :Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, kentin turizm merkezlerinden biri olan Atabarı Kayak Merkezi’nden Kafkasör’e kadar olan yaklaşık 8 km mesafeyi kayarak indi.
Yaklaşık 2 bin rakımlı Mersivan Dağı’nda bulunan ve şehir merkezine 17 kilometre uzaklıktaki Atabarı Kayak Merkezi, kayak severleri ağırlıyor. Kayak tutkunu olan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe de kayak merkezinin […]

Atabarı Kayak Merkezi’nde Kar Kalınlığı 1,5 Metre

Atabarı Kayak Merkezi’nde Kar Kalınlığı 1,5 Metre :Atabarı Kayak Merkezi’nde kar kalınlığının 1,5 metre olduğu bildirildi.
İl merkezinden yaklaşık 17 kilometre mesafede yaklaşık 2 bin 200 rakımlı Mersivan Dağı’nda bulunan bölgeye dün yağan karla Atabarı Kayak Merkezi’nde, kar kalınlığı bugün itibarıyla yaklaşık bir metre 50 santimetreye ulaştı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, AA muhabirine […]

26 / 1,755