Kategori arsivi: Atabarı Kayak Merkezi

Şampiyon kayakçı Başkan Kocatepe’yi ziyaret etti

Şampiyon kayakçı Başkan Kocatepe’yi ziyaret etti :Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde 18- 20 Mart tarihleri arasında yapılan kayak yarışmalarında Türkiye Şampiyonu olan Utku Batın Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi ziyaret etti.
Artvin Atabarı Kayak Kulübü Başkanı antrenör Serdar Albayrak ve Fikri Özkan ile ziyarete gelen Utku Batın Öztürk’ü kutlayan ve çeyrek altın hediye eden Başkan Kocatepe, genç […]

Bir kalkınma projesi olarak Kayak

Bir kalkınma projesi olarak Kayak :Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Pehlivan, federasyon olarak hedeflerinin 12 yıllık kalkınma planı çerçevesinde Türkiye’yi uluslararası standartlarda kayak yapılabilen bir ülke haline getirmek olduğunu söyledi.
Pehlivan, beraberindeki heyetle Artvin Valisi Kemal Cirit’i makamında ziyaret ederek, federasyonunun hayata geçirdiği “Bir Kalkınma Modeli Olarak Kayak” projesi hakkında bilgi verdi.
Türkiye’de 20 kayak […]

Başkan Kocatepenin Kayak Merakı

Başkan Kocatepenin Kayak Merakı :Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, kentin turizm merkezlerinden biri olan Atabarı Kayak Merkezi’nden Kafkasör’e kadar olan yaklaşık 8 km mesafeyi kayarak indi.
Yaklaşık 2 bin rakımlı Mersivan Dağı’nda bulunan ve şehir merkezine 17 kilometre uzaklıktaki Atabarı Kayak Merkezi, kayak severleri ağırlıyor. Kayak tutkunu olan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe de kayak merkezinin […]

Atabarı Kayak Merkezi’nde Kar Kalınlığı 1,5 Metre

Atabarı Kayak Merkezi’nde Kar Kalınlığı 1,5 Metre :Atabarı Kayak Merkezi’nde kar kalınlığının 1,5 metre olduğu bildirildi.
İl merkezinden yaklaşık 17 kilometre mesafede yaklaşık 2 bin 200 rakımlı Mersivan Dağı’nda bulunan bölgeye dün yağan karla Atabarı Kayak Merkezi’nde, kar kalınlığı bugün itibarıyla yaklaşık bir metre 50 santimetreye ulaştı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, AA muhabirine […]

Artvinde Kayak Keyfi

Artvinde Kayak Keyfi :Artvin Valiliğince 2009 yılında Mersivan Dağı’nda yaptırılan Atabarı Kayak Merkezi, hafta sonunda çok sayıda kayak tutkununu ağırladı.
Atabarı Kayak Merkezi’nde yaklaşık bir metre karla kaplanan kayak pisti, Artvin Valisi Kemal Cirit’in talimatı üzerine Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğünce paletli kar aracıyla düzeltilip sertleştirilerek kayak yapmaya elverişli hale getirildi.
Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri ise il […]

Atabarı kayak Merkezi için yaklaşık 1.000 ağaç kesilecek

Atabarı kayak Merkezi için yaklaşık 1.000 ağaç kesilecek :Artvin’in Kafkasör mevkiinde bulunan Atabarı kayak Merkezi’nde pist genişletme nedeniyle yaklaşık 1.000 ağacın daha kesilmeye başlanması tepkilere sebep oldu.
Artvin İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün Atabarı Kayak Merkezi’ndeki kayak pistini genişletmek için yaklaşık 1.000 ağacın kesimine başlandığı belirtildi. Ağaçların kesilmesinin heyelanda en önemli sebeplerden biri olduğu bilinmesine ve […]

Atabarı Kayak Merkezi ‘nde hafta sonu yoğunluğu

Atabarı Kayak Merkezi ‘nde hafta sonu yoğunluğu :Artvin’de yaklaşık 2 bin rakımlı Mersivan Dağı’nda hizmet veren Atabarı Kayak Merkezi, hafta sonunda çok sayıda kayak severin akınına uğradı.
Kar kalınlığının yaklaşık 80 santimetre olduğu kayak merkezinde, hafta sonunda yaklaşık 2 bin kayak sever, kayak yaparak karın tadını çıkardı.
Havanın güneşli olmasını fırsat bilen bazı ailelerin, plastik kızak ve […]

26 / 1,741