Kategori arsivi: 57 Sinop

En Büyük Hayalim Sinopa Teleferik Kurmak

En Büyük Hayalim Sinopa Teleferik Kurmak :Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop ile ilgili en büyük hayalinin Pervane ile Ada mevkileri arasına teleferik sistemi kurulması olduğunu söyledi.
TELEFERİK PROJESİ
Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül Sis Düdüğü mevkisi ile Gazibey Kayası arasını bütünleştiren bir anıt yapmayı düşündüklerini belirterek, “Orada seyir teraslarıyla birlikte deniz kızı veya Gazibey heykeli olabilir […]

Evlerinin Önüne Teleferik Yaptılar

Sinop’ta yürüme güçlüğü çeken yaşlı çift, 25 yıl önce yüksek bir alana yaptırdıkları evlerine elektrikle çalışan ve 30 metrelik ray üzerinde hareket eden araçla ulaşıyor.
Karadeniz Mahallesi’nde oturan 78 yaşındaki Asım Demirkol, 25 yıl önce kendi imkanlarıyla yüksek bir arazide ev
yaptırdıklarını söyledi.
Yaşları ilerleyince kendisinin ve 70 yaşındaki eşi Yıldız Demirkol’un evlerine çıkıp inmekte güçlük çektiğini dile […]

Teleferik İstasyonu Tarih Oldu

Belçikalılar tarafından 1930 yılında Sinop’un Ayancık ilçesine kurulan kereste fabrikasına ait 40 kilometrelik teleferik istasyonu tarih oldu.
12 yıl boyunca Belçikalılar tarafından işletilen fabrikaya Çangal ormanlarından tomruk taşımak için kullanılan teleferik istasyonuna ait yaklaşık 200 direkten sadece bir tanesi sağlam kaldı. Bu arada, teleferik dışında Belçikalılar tarafından karadan tomruk taşımak için dağlara döşenen raylar üzerinde yıllarca […]

18 / 1,933