Kategori arsivi: 61 Trabzon

Beşikdüzü Teleferiğin ana taşıyıcı halatları ilçeye geldi

Beşikdüzü Teleferiğin ana taşıyıcı halatları ilçeye geldi :Beşikdüzü Belediyesi tarafından büyük uğraşılar sonucu inşaatına başlanan, 2 istasyon, 4 ayak ve 3 bin 100 metre uzunluğunda projelendirilen Beşikdüzü Teleferik Projesinin 40 ton ağırlığındaki ana taşıyıcı halatları ilçeye geldi.
Her biri 40 ton ağırlığında, 3400’er metre uzunluğunda, 5 cm. çapındaki teleferik sisteminin 4 adet ana taşıyıcı halatı; İtalya’nın […]

Başkan Bıçakcıoğlu teleferik inşaatını gezdi

Başkan Bıçakcıoğlu teleferik inşaatını gezdi :Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu’nun yoğun gayretleri sonucunda hayat bulan, Beşikdağ Turizm ve Doğa Sporları Merkezi Projesi kapsamında inşa edilen teleferik projesi tam gaz devam ediyor. Hemen her gün projeyi yakından takip eden Başkan Bıçakçıoğlu, Beşikdağı’ndaki imalatları ve direklerdeki çalışmaları yerinde inceledi.
Trabzon’da konuşulan birçok teleferik projesini geride bırakarak ilk kazmayı […]

Uzungöl teleferik projesi için ilk kazma Mayıs’ta vurulacak

Uzungöl teleferik projesi için ilk kazma Mayıs’ta vurulacak :Trabzon’un turizm cenneti Uzungöl’e yapılması amaçlanan teleferik çalışmalarına başlanıyor. Uzungöl’e ilk kazma Mayıs ayında vurulacak.
Trabzon’da Arap turizminin gözde bölgelerinden Uzungöl’e yapılması planlanan teleferikte adımlar atıldı. Uzungöl’de teleferiğin yapımına Mayıs ayında başlanacak ve 20 ay sonra açılışı yapılacak.
Uzungöl Teleferik şirketinin sahibi Şükrü Fettahoğlu düzenlediği basın toplantısında Uzungöl’de yapılan […]

Uzungölde Teleferik İnşaatı Başlıyor

Uzungölde Teleferik İnşaatı Başlıyor :Trabzon’un ve Türkiye’nin en gözde turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl’de turizmci iş adamı Şükrü Fettahoğlu tarafından yapılacak olan Teleferik Projesi’nde sıra inşaata geldi. Fettahoğlu, inşaata nisan ayında başlayacaklarını söyledi.
Trabzon’un ve Türkiye’nin en gözde turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl’de turizmci işadamı Şükrü Fettahoğlu tarafından yapılacak olan Teleferik Projesi’nde sıra inşaata geldi. Çevre […]

Beşikdüzü Teleferik Projesinde Sevindirici Gelişme

Beşikdüzü Teleferik Projesinde Sevindirici Gelişme :Trabzon’un ilk teleferik projesi olan Beşikdüzü Teleferik Projesi’nde sevindirici bir gelişme daha yaşandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı fuar alanı, açık spor tesis alanı, park alanı, havai hat istasyonu alanı planını onayladı.
Trabzon’un ilk teleferik projesini hayata geçirmek için çalışma başlatan ve istasyon ve ayak inşaat çalışmaları hızla devam eden Beşikdüzü Belediyesi’nin […]

Trabzon İdare Mahkemesi Teleferik Projesini Durdurdu

Trabzon İdare Mahkemesi Teleferik Projesini Durdurdu : Çaykara Belediyesi’nin teleferik projesine yapılan 10 itirazı değerlendiren Trabzon İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurdu.
Türkiye’nin en gözde turizm mekanlarından biri olan ve Trabzon’un turizmde en önemli gelir kaynaklarından birini oluşturan Uzungöl’de yapımı planlanan iki teleferik projesinden biri olan Çaykara Belediyesi’nin teleferik projesine Trabzon İdare Mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararı verildi. […]

Uzungöl Teleferik Projesi Nihayet Askıya Çıktı

Uzungöl Teleferik Projesi Nihayet Askıya Çıktı :Trabzon’un Uzungöl turizm merkezinde 2012 yılında teleferik projesi yapmak için harekete geçen iş adamı Şükrü Fettahoğlu, 3 yılda bürokrasiyi aşarak ilana çıkabildi.
T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca 06.12.2016 tarihli ve 12580 sayılı oluru ile onaylanan, Uzungöl Özel Çevre Koruma Bölgesi, Trabzon İli, Çaykara İlçesi, Yaylaönü Mahallesi, I. Derece Doğal Sit […]

57 / 1,123