Kategori arsivi: Uludağ Kayak Merkezi

Uludağa önce suni kar düştü

Uludağa önce suni kar düştü : Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden olmasına rağmen kayak sezonunun kısa sürmesi yüzünden turizmden hak ettiği payı alamayan Uludağ’da sezon suni kar üretimiyle uzuyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Uludağ’ı yılın 12 ayı cazibe merkezi haline getirme hedefiyle planladığı çalışmalar kapsamında Teleferik işletmesi tarafından yapılan deneme uygulamasında 1 günlük çalışma ile 3 […]

Uludağa kar yağdı

Uludağa kar yağdı :Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da dün gece başlayan kar yağışı bugün devam etti. Hava sıcaklığının 1 dereceye kadar düştüğü Uludağ’da kar kalınlığı 5 santimden 7 santime çıktı.
Bursa’da hava sıcaklığı 16 dereceye kadar yükselirken, Uludağ’da dün gece başlayan kar yağışı aralıklı olarak bugün de devam etti. Gün içersinde hava sıcaklığının 1 dereceye kadar […]

Uludağ’ı El Nino vurdu kış sezonu iki ayda bitti

Uludağ’ı El Nino vurdu kış sezonu iki ayda bitti :Kış turizminin merkezi Uludağ’da normalde 4 ay süren sezon bu yıl havaların sıcak seyretmesi ve kar kalitesinin düşük olması nedeniyle erken sonlandı.
Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkması Uludağ’da kış turizmini baltaladı. Konaklama oranlarında geçen yıla göre yüzde 50’ye yakın gerileme yaşayan otelciler, arka arkaya tesislerini kapatmaya […]

Uludağ’da 5 santim kar kaldı

Uludağ’da 5 santim kar kaldı :Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da kar kalınlığı 5 santime düştü. Pistlerdeki telesiyejlerin çalışmadığı Uludağ’da otellerin bir çoğu sezonu erken kapatmak zorunda kaldı.
Kayakseverlerin beyaz cennet olarak tanımladığı Uludağ’da kış sezonunda kar sıkıntısı yaşanıyor. Havaların mevsim normallerinin üzerinde olması nedeniyle önceki hafta Uludağ’da 85 santim olan kar kalınlığı bu sabah 5 santime […]

Uludağda Kar Kalınlığı 20 Santimetreye Düştü

Uludağda Kar Kalınlığı 20 Santimetreye Düştü :Kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da, kar kalınlığı 20 santimetreye geriledi.
Bursa Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve bir süredir yağış olmaması nedeniyle oteller bölgesinde kar kalınlığı 20 santimetreye kadar düştü.
Hava sıcaklığının en düşük 6, en yüksek 14 derece olarak ölçüldüğü Uludağ’da, kar […]

Uludağda Azalan Kar Tatilcileri Etkilemedi

Uludağda Azalan Kar Tatilcileri Etkilemedi :Önemli kayak ve kış turizmi merkezlerinden Uludağ’a, kar kalınlığı 82 santimetreye kadar düşmesine rağmen tatilcilerin ilgisi sürüyor.
Bursa Meteoroloji Müdürlüğü verilerine göre, hava sıcaklıklarının en düşük 8, en yüksek 11 derece ölçüldüğü Uludağ’da, “oteller bölgesi”nde kar kalınlığı 82 santimetreye geriledi.
Hafta sonu olmamasına ve kar seviyesinin düşüklüğüne karşın Uludağ’a tatilciler ilgi gösterdi. […]

Uludağ’da 112 Acilin Yoğun Mesaisi

Uludağ’da 112 Acilin Yoğun Mesaisi :Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Bursa Uludağ’da 15 gün boyunca sömestr tatili yoğunluğu yaşanırken acemi kayakçıların yardımına 112 ekipleri koştu.
Öğrencilerin yanı sıra tatili fırsat bilen ailelerin akın ettiği Uludağ’da, 22 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında Uludağ’da hizmet veren Merkez 13 No’lu Acil Sağlık Hizmetleri ekiplerince toplam […]

63 / 1,471